Seyfi Teoman yeni filmine başladı

'Tatil Kitabı'yla birçok ödül kazanan Seyfi Teoman’ın ikinci uzun metrajlı filmi 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in çekimleri, Ankara’da başladı. Filmin başrollerinde İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın yer alıyor.

01.10.2009 - 10:21

Seyfi Teoman yeni filmine başladı

Seyfi Teoman 'Tatil Kitabı'ndan sonraki filmi 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in çekimlerine, Ankara’da başladı. Filmin başrollerinde İlker Aksum, Fatih Al ve Güneş Sayın yer alırken bu üç isme Taner Birsel, Baki Davrak, Mehmet Ali Nuroğlu, Ilgaz Kocatürk ve Cem Özeren eşlik ediyor.

'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', lise yıllarından beri yakın arkadaş olan, 30’lu yaşların sonundaki iki adamın, Ender ve Çetin’in dostluğunu konu alıyor. İki yakın arkadaş, aynı evde yaşamaya başladıklarında diğer arkadaşları Fikret, bir trafik kazası geçirir ve annesiyle babasını kaybeder. Almanya’ya geri dönmesi gereken Fikret, Ender ve Çetin’den, Ankara’da üniversite öğrencisi olan kız kardeşi Nihal’in okulunu bitirene kadar, onlarla kalmasını ister. Bir süre sonra kaçınılmaz olan gerçekleşir, Ender ve Çetin, birbirlerinden habersiz Nihal’e aşık olurlar. Bu ortak aşk, Ender ve Çetin’in dostluğunda yeni bir sayfa açar.

Barış Bıçakçı’nın aynı adlı romanından uyarlanan Bizim Büyük Çaresizliğimiz’in senaryosunu Seyfi Teoman ve Barış Bıçakçı birlikte kaleme aldı. Yapımcılığını Bulut Film adına Yamaç Okur ve Nadir Öperli’nin üstlendiği projede Almanya’dan UnaFilm (Titus Kreyenberg) ve Hollanda’dan Circe Films (Stienette Bosklopper) ortak yapımcı olarak yer alıyorlar. Filmin çekimlerinin yaklaşık beş hafta sürmesi planlanıyor.

Çekimlerin başlamasından hemen önce Avrupa Ortak Yapım Fonu Eurimages’dan yapım desteği alan 'Bizim Büyük Çaresizliğimiz', Eurimages’ın yanı sıra Türkiye’de Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya’da Medienboard-Berlin Brandenburg ve Hollanda’da Hubert Bals Fonları’ndan yapım desteği aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...