Seyit Rıza'nın torunu: CHP de özür dilemeli

Dersim olaylarında idam edilen Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, NTV'ye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın özründen memnun olan Polat, CHP'den de özür bekliyor.

NTV Haber 25.11.2011 - 21:00

Seyit Rıza'nın torunu: CHP de özür dilemeli

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Dersim operasyonları sonucunda tutuklanan ve asılan Seyit Rıza'nın, 1915 olayları sırasında işgalci ordulara karşı savaştığından, dönemin valisi tarafından da 'din ve namusuyla bize hizmet etti' diyerek şereflendirildiğinden kimse bahsetmiyor" diyerek sahiplendiği Seyit Rıza’nın torunu Rüstem Polat NTV’ye konuştu.

Polat, "Başbakan hükümet adına özür diliyorum dedi bu beni sevindirdi" dedi.

Dersim tartışmaları başladığından beri Ankara'da olan Polat, CHP'den de özür bekliyor. Polat, "O zaman yapılanları bugün getirip de CHP'nin başında bulunan Kılıçdaroğlu'na "Sen bu işlerin hesabını ver demek" de bence doğru değil ama yine de özür dilese iyi olur" diye konuştu.

Rüstem Polat, konunun tartışmaya açılmasıyla yıllardır cebinde bile taşıyamadığı dedesinin rozetini artık yakasında gururla taşıyor.

Köşk'ten de randevu bekleyen Polat, topraklarını geri istiyor. Bir de dedesi Seyit Rıza'nın mezarını. "Dedemin o zamanın insanlarının mezar yerlerini öğrenmek istiyorum. Bir dua etmek en doğal hakkımdır" diyor.

Dedesinin İngiliz ajanı olduğu iddialarını reddeden Polat, "Böyle bir insan vatan haini olamaz. Dedem vatan haini değil" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...