Sezon finaliyle 'The Tudors' e2'de

'The Tudors’ sezon finalinde İngiltere’de kanlı Protestan eylemlerine arka çıkan, Kralın protestanlığı seçmesinin en büyük sebeplerinden biri olan Thomas Cromwell’in çöküşüne sahne olacağız.

01.03.2010 - 16:13

Sezon finaliyle 'The Tudors' e2'de

'The Tudors' 3. sezona veda ediyor.

Cleves’li Anne, Henry’nin Kraliçesi olma konumuna ayak uydurabilmek için elinden geleni yapmaktadır. Prenses Mary’yi kuzeni Bavaria Dükü Philip’in ziyarete geleceği ve Kralın ilk kızıyla tanışmak istediği konusunda bilgilendirir. Ancak bu olası Protestan damat adayı Mary’yi heyecanlandırmaz.

Üzerinden henüz bir ay geçmesine karşın, Kralın evliliğinin ne kadar mükemmel olup olmadığıyla ilgili spekülasyonlar sarayda dolanmaktadır. Dedikodular, Anne’in cinsel yönden oldukça güçlü olan Henry’yi soğuttuğu ve Kralın yeni karısından istediği sabır ve anlayışı alamadığı yönündedir. Yaşadığı sıkıntıyı Brandon’a anlatan Henry, yatak odası sıkıntısının çok derin bir nedeni olduğu görüşündedir. Bu durum kesinlikle onun hatası olamaz. Kral aradığı cinsel sıcaklığı yeni metresi Katherine Howard’da bulur. Kralın temsilcisi ünvanına yükselen Brandon, yeni kazandığı güçleri kullanarak, vatan hainliği suçlamasıyla Cromwell’i Londra Kulesi’ne hapsettirir.

'The Tudors' 3. sezon finaliyle 2 Mart Salı günü saat: 22.15'te e2'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...