Sibel Can’ın cipine el konuldu

İstanbul'da fiyatı düşük gösterilerek, lüks tüketim ve gümrük vergisi düşük ödenen araçlara yönelik sürdürülen soruşturmada şarkıcı Sibel Can'ın cipine el konuldu.

Haberler - Anadolu Ajansı 01.11.2012 - 16:40

Sibel Can’ın cipine el konuldu

Şarkıcı Sibel Can, soruşturma çerçevesinde ifade vermek üzere kendi kullandığı cipiyle İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne geldi.

Can, emniyete ifade vermek için geldiğini belirterek, ''Bu ciple ilgili emniyete geldim. 2009 yılında almıştım bu aracı. Her şeyi tam olarak alınmış, vergisi ödenmiş. Uzun aradan sonra böyle bir şeyle karşılaşmak şaşırttı ama hayırlısı'' diye konuştu.

Can, ''Cipiniz gümrük kaçağı mı?'' sorusunu üzerine, ''Öyle bir şey yok. Bütün her şeyimiz tamam. Kayıtları var zaten'' cevabını verdi.

'BEN MAĞDURUM'
Evraklarının incelenmesi için cipine el konulduğu öğrenilen Sibel Can, ifade verdikten sonra emniyet binası çıkışında gazetecilere ''Ben mağdurum'' dedi.

Can, aracıyla ilgili bilmediği şeylerin ortaya çıktığını dile getirerek, şunları söyledi:

''Mesela arabamı 2009 model biliyordum, 2008 modelmiş. Araba, Amerika'nın kuzeyinde bir eyalette trafikte ortaya çıkmış, işlemler olmuş. İkinci el araba almışım, sıfır değilmiş. Saçma sapan şeyler... Mağdurum bu konuda. İfademi verdim. Bu süreçte doğal olarak arabam burada kalacak. Allah'tan başka arabam var. İlk defa başıma böyle bir şey geldi. Benim gibi bir sürü insan, birçok işadamı mağdur bu konuda. Bütün faturalar, vergiler her şey gayet normal. Ama daha detaylı şeyler var bizim de anlayamadığımız.''

DAVA AÇACAK
Daha sonradan medya iletişim danışmanı aracılığıyla bir açıklama yapan Sibel Can, olaydan sorumlu tuttuğu otomotiv firmasına maddi ve manevi tazminat davası açacağı bildirildi.

300 LÜKS ARAÇ TAKİPTE
İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, 2010 yılında Selim I'ya yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda, şüphelinin el konulan cipinin evraklarında yapılan incelemede gümrük beyanıyla ilgili usulsüzlük olduğu belirlenmişti.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne devredilen soruşturmada, Selim I'nın cipinin fabrika çıkış fiyatının altında bir rakamla gümrükten geçirilerek yurtdışından 'ye getirildiği, bu yöntemle gümrük ve lüks tüketim vergilerinin eksik ödendiği, benzer yöntemle Türkiye'ye sokulan 300 lüks araç daha tespit edilmişti.

Soruşturma kapsamında, bu araçların sahipleri emniyete çağrılarak ifadeleri alınıyor.

Sayfa Yükleniyor...