Sibel Çarmıklı ve oğlu serbest bırakıldı

Sahte çürük raporu hazırladıkları öne sürülen çeteyle ilişkisi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Sibel çarmıklı ve oğlu Murat Can Çarmıklı'nında aralarında olduğu 3 kişi savcılık tarafından serbest bırakıldı.

NTV Haber 28.09.2009 - 21:31

Sibel Çarmıklı ve oğlu serbest bırakıldı

Sibel Çarmıklı dün akşam oğlu Can Çarmıklı'yla birlikte gözaltına alınmıştı. Çarmıklı, İstanbul Adliyesi’nde sahte çürük raporuyla ilgili soruşturmayı sürdüren savcılar tarafından yapılan sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Erdem Kılıç ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Habercilerin sorularını yanıtlayan Sibel Çarmıklı, “Bu bir soruşturmaydı. Gerçekler ortaya çıktı. Hakkımdaki iddialar gerçek dışıdır" dedi.

Çarmıklı'nın İstanbul'da 3. köprü güzergahında bulunan ve üzerinde Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın "satılamaz" şerhi koydurduğu araziyi almak için sözkonusu çeteyle pazarlık yaptığı öne sürülüyordu.

İddiaya göre, Çarmıklı'nın aynı çeteye üye olduğu gerekçesiyle daha önce tutuklanan Savcı Albay Ahmet Zeki Üçok'la arazinin üzerindeki şerhin kaldırılması için yaptığı pazarlıklar teknik takibe takılmıştı.

Çarmıklı ve oğlu dışında Hayrullah Çelebi de serbest bırakıldı. Geçtiğimiz günlerde sahte çürük raporu düzenleyen bir çeteye operasyon düzenlenmiş, operasyon sonrası 7 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...