Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava tahmini verilerine göre, bugün Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinde yağış görülecek.

Yağışlar Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde olacak. Çanakkale, İzmir ve Muğla boyunca şiddetli yağmur olumsuzluklara yol açabilir.

Cuma günü Marmara'da başlayacak ve hafta sonu tüm yurda yayılacak soğuklar bu defa uzun soluklu. Önümüzdeki hafta sıcaklıklar 10 derece daha düşük seyredeceğinden soğuk algınlığı riski artacak.

ŞUBATIN GERİ KALANI SOĞUK GEÇECEK
İstanbul'da yağış ve soğuk hava yarın etkili olmaya başlayacak. Ve bu defa gelecek soğuklar yaklaşık 15 gün kalacak. Hafta sonu ve önümüzdeki hafta istanbul'da sıcaklık 6-7 derecelerde seyredecek.

Ankara'da da ılık hava etkisini sürdürüyor. Yağmur cuma günü başlayacak ama soğuk hava hafta sonu etkisini gösterecek. Gelecek hafta pazartesi-salı karla karışık yağmur ihtimali var.

İzmir'de şiddetli yağacak yağmur olumsuzluk yaratabilir. Sıcaklık hafta sonu azalış gösterecek.

SU BASKINI TEHLİKESİ
Ege'nin kıyılarında şiddetli yağmur var. Özellikle akşama doğru Çeşme, Kuşadası, Didim, Milas, Bodrum, Marmaris boyunca sahillerde su baskını tehlikesi var.

Cuma günü mevcut yağışlı havaya ilave olarak Türkiye, Balkanlar üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimi, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısıyla Güneydoğu Anadolu'nun batısında yağış bekleniyor.

Yağışlar Muğla, Antalya'nın doğu ilçeleri ve Osmaniye ile Hatay'ın kıyı ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzeyiyle zamanla Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, Göller Yöresi, Eskişehir, Bilecik ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

Cumartesi günü Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında tüm bölgelerde görülecek yağışlar, kıyı kesimlerle Güneydoğu Anadolu'da genellikle yağmur, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Pazar günü yağışlar yurdun doğusunda etkili olmaya devam edecek.

Önümüzdeki hafta ise sıcaklıklar, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.