Adana’dan dün gelen kadın doktora saldırı haberi, bugün farklı bir boyut kazandı!

Geçirdiği trafik kazası nedeniyle acil servise kaldırılan yaralının yakınlarının saldırısı sonrası elmacık kemiği kırılan doktor Fulya Kaya için, bugün bir basın açıklaması yapıldı.

Bu esnada bir kişi, Kaya'nın ihmali nedeniyle kardeşinin 2 yıl önce hayatını kaybettiği iddiasında bulundu.

Adana'da Devlet Hastanesi’nin acil servisinde görev yapan doktor Fulya Kaya, dün, trafik kazasında yaralanan bir kişinin yakınlarının saldırısına uğramıştı. Aldığı darbeler nedeniyle doktorun elmacık kemiği iki yerinden kırılmış, olayla ilgili de 5 kişi gözaltına alınmıştı.

Olay sonrası, "Hastamızın hastaneye girişiyle benim yumruk yemem arasında sadece iki dakika var" şeklinde konuşan doktor Fulya Kaya’ya yapılan saldırıya ilişkin, Adana-Osmaniye Tabip Odası üyeleri bugün basın açıklaması yaptı.

Oda başkanı Resmiye Kaya, olayın yaşandığı Adana Devlet Hastanesi önünde yaptığı açıklamada, görevi sırasında hasta ve yakınlarının saldırısına uğrayıp darp edilen Fulya Kaya'ya geçmiş olsun dileğinde bulunarak, olayı kınadı ve gerekli tedbirlerin bir an önce alınması gerektiğini belirtti.

"KARDEŞİM ÖLDÜ"
Bu sırada, Mahmut Yüksekdağ isimli bir kişi, darp edilen kadın doktorun ilgisizliği yüzünden kardeşinin 2009 yılında hastanede öldüğünü iddia ederek, Doktor Kaya'ya tepki gösterdi.

Kadın doktor hakkında şikayetçi olduklarını ve Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattığını öne süren Mahmut Yüksekdağ, ''Benim kardeşimin 4 çocuğu yetim kaldı. Suçluların cezasını çekmesini istiyorum'' dedi.

Yüksekdağ, polis ekipleri tarafından hastane önünden uzaklaştırıldı.