İzmir'in Tire İlçesi'nde, izinli olarak cezaevinden çıktıktan sonra eşi 38 yaşındaki Gülcan Oğuz'u ruhsatsız tabancayla başından vurup, kaçan ve polis tarafından Ödemiş'te yakalanarak jandarmaya teslim edilen 35 yaşındaki Ufuk Oğuz sevk edildiği adliyede tutuklandı. Oğuz, Ödemiş Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

YAKALANMASA YURT DIŞINA KAÇACAKMIŞ

Olayın ardından kiralık olduğu belirlenen otomobille kaçan Ufuk Oğuz 'un yurt dışına kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Jandarmanın olayın ardından şüphelinin yakalanması için başlattığı çalışmalar kapsamında Oğuz'un uçak bileti aldığı ve olay sonrasında uçuş saatinde değişiklik yaptığı tespit edilip, havalimanındaki ekipler bu konuda uyarıldığı öğrenildi.

Bu esnada civarda yapılan araştırmalar ve kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu Ödemiş M tipi Kapalı ve Acık Cezaevi'nden bir haftalık izinle çıktığı belirlenen Ufuk Oğuz'un kullandığı otomobilin Ödemiş ilçe merkezinde terkedip, geceyi geçirmek için taksiyle gittiği bir işletmenin bekar personelinin kaldığı odada polis ve jandarmanın koordineli çalışmasıyla yakalandığı belirttildi.