Sierra’nın katil zanlısı: Gitmek zorundayım

İstanbul'da cesedi bulunan ABD'li Sarai Sierra'nın katil zanlısı Z. T'nin ağabeyi H.T., kardeşinin cinayete karıştığını düşündüğünü söyledi. Kardeşinin 2 hafta önce kendisini Hatay’dan telefonla aradığını belirten H.T., “Bana Suriye’ye geçeceğini söyledi. ‘Gitmek zorundayım’ dedi” ifadelerini kullandı.

Haberler 22.02.2013 - 14:14

Sierra’nın katil zanlısı: Gitmek zorundayım

İstanbul’da kaybolduktan yaklaşık 20 gün sonra cesedi bulunan ABD'li amatör fotoğrafçı Sarai Sierra'nın katil zanlıları arasında bulunan H.T., kardeşi Z.T’yle son görüşenin kendisi olduğunu söyledi.

H.T., kardeşinin cinayet olayının bir şekilde içinde olduğunu tahmin ettiğini dile getirdi.

Polislere bilgiler verdiğini belirten H.T., ''Ben hayatından endişeliyim. Olayı yapıp yapmaması beni o kadar ilgilendirmiyor. Polisler alsın kardeşimi ve suçlu mu suçsuz mu bir an önce ortaya çıksın” dedi.

‘TESLİM OL’
H.T., “Aile olarak yıprandık. Özellikle de en çok ben yıprandım. Psikolojim bozuldu. Sokağa çıkamaz hale geldim. Suçlu veya suçsuz, ne olursan ol eğer sesimi duyuyorsan beni ara. Bizleri haberdar et. Teslim ol'' diye konuştu.

EYLEM YAPACAK
Kardeşinin bulunması için eylem yapmayı düşündüğünü vurgulayan H.T., şöyle devam etti: ''Telefon numaram var onda ve ondan telefon beklemekteyim. Birkaç gün içinde elimde pankartla kardeşimi Ankara'da aramayı düşünüyorum. Yasalara kim bakıyorsa, en yüksek mevki kimse orada eylem yapıp aramayı düşünüyorum.''

‘GİTMEK ZORUNDAYIM’ DEMİŞ
Aileden en son telefonla kendisini aradığını kaydeden H.T., ''Bu ayın 9'unda beni telefonla aradı. Hatay'dan aradığını ve Suriye'ye gidebileceğini söylemişti. 'Ben gideceğim yere gittim ve asker arkadaşımla 1-2 saat sonra görüşeceğim, görüştükten sonrada sana dönerim' dedi. Ama dönmedi. Ona o kadar üsteledim 'niye gidiyorsun sebep nedir' diye. Kendisi fazla konuşmadı sadece ‘Gitmek zorundayım’ dedi'' şeklinde konuştu.

EN SON ÇAY BAHÇESİNDE GÖRÜŞTÜLER
Olaydan sonra gözaltına alındığını ve 30 saat boyunca nezarethanede kaldığını iddia eden H.T. şöyle konuştu:

''Gözaltından çıkınca kardeşimin zanlı olarak arandığını öğreniyorum. Eğer daha önce öğrenseydim, gitmesini engellemeye çalışırdım. Bu ayın 7'sinde kardeşimle istasyon caddesinde bir çay bahçesinde görüştüm. Cuma günü de kendisi ortadan kayboldu.”

Sayfa Yükleniyor...