Sierra'nın katil zanlısı yakalandı

İstanbul'da kaybolduktan sonra cesedi bulunan Amerikalı turist Sarai Sierra'nın katil zanlısı Hatay'da yakalandı. 'Laz Ziya' lakaplı Ziya T., sorgu için İstanbul'a getirildi.

Haberler 17.03.2013 - 13:15

Sierra'nın katil zanlısı yakalandı

Sarai Sierra'nın katil zanlısı, cinayetten 1,5 ay sonra yakalandı. ‘Laz Ziya’ lakaplı Ziya T., Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde gözaltına alındı.


Ziya T., Adana Şakirpaşa Havalimanı'ndan kalkan uçakla saat 20.50 sıralarında İstanbul Atatürk Havalimanı'na getiridli.

Uçaktan, son olarak arka koltukta iki polis nezaretinde getirilen Ziya T. indirildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında bir otomobile bindirilen 'Laz Ziya' lakaplı katil zanlısı, havalimanının A kapısından çıkarılarak sağlık kontrolü için Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Ziya T, sağlık kontrolünün ardından Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da burada yaptığı açıklamada, uzun soluklu bir çalışmanın ardından katil zanlısını yakadıklarını söyledi.

İstanbul ve Hatay polisine teşekkür eden Çapkın, katil zanlısının Hatay'a gittiğini öğrendikleri günden bu yana İstanbul Emniyetinden iki ekibin orada çalıştığını açıkladı.

Çapkın, ''İğne ile kuyu kazarak çalıştılar. Zor ve uzun soluklu bir çalışmaydı. Uluslararası bir olaydı. İstanbul büyük bir metropol, olaylar olur, İstanbul polisi olayın peşini bırakmaz. Samatya olayında da bunu gördünüz'' şeklinde konuştu.

CESEDİ SURLARDA BULUNMUŞTU

Sarai Sierra Sarai Sierra

Tatil için 7 Ocak'ta İstanbul'a gelen Sarai Sierra, birkaç gün sonra ortadan kaybolmuş, 2 Şubat'ta da İstanbul Sarayburnun'daki surlarda cesedi bulunmuştu.

Güvenlik kameraları ve mobese kayıtlarında Sierra'yla birlikte görülen son kişi Ziya T.'ydi. DNA incelemesinde de katil zanlısı Ziya T.'nin adına ulaşıldı.

Zanlının Karabük'teki evinden alınan saç örnekleri, kadının ve cinayet aletinin üzerinden alınan dokularla uyuştu.

İstanbul, Karabük ve Hatay'da güvenlik kameraları incelendi, zanlının cinayetten sonra memleketi Karabük'e oradan da Hatay'a gittiği belirlendi.

Hatay'ın ilçelerinde ve sınır kapılarında titiz bir inceleme yapıldı ve zanlı Reyhanlı ilçesindeki bir evde yakalandı.

Sayfa Yükleniyor...