Sihirli Blu-ray oynatıcının sırrı ne?

Advertorial - Disk tepsisi, tek bir el hareketiyle açılan Panasonic BDT210 3D Blu-ray oynatıcı ile misafirlerinizi şaşkına çevireceksiniz. 2D’den 3D’ye dönüştürme, eller serbest sensör, 3D efekt kontrolü, Skype ile görüntülü iletişim, iPhone’u uzaktan kumanda olarak kullanma ve düşük güç tüketimi gibi özellikler de size büyülü film akşamları yaşatacak.

04.10.2011 - 11:58

Sihirli Blu-ray oynatıcının sırrı ne?

Yeni BDT210 3D Blu-ray oynatıcı, dev Hollywood prodüksiyonlarına teknoloji danışmanlığı yapan Panasonic’in üstün görüntü ve ses teknolojilerini kullanıyor. Panasonic BDT210’un şık tasarımı, 2D’den 3D’ye çevrim, 3D efekt derinliğini ayarlama, kolay kullanımlı menü ve kullanıcının tek el hareketiyle disk tepsisinin açılmasını sağlayan Eller Serbest Sensörü gibi akıllı özellikleri içerisinde barındırıyor. Ayrıca BDT210 3D Blu-ray oynatıcıda Skype işlevi de mevcut. Bu sayede, satın alınan bir iletişim kamerası ile uzaklardaki dostlarınız ya da aile üyelerinizle herhangi bir televizyon üzerinden görüntülü görüşmeler yapabiliyorsunuz!

Panasonic BDT 210 3D Blu-ray oynatıcı, dahili Wi-Fi özelliği sayesinde evdeki kablosuz ağa bağlanarak Panasonic’in internet uygulamalarına erişebiliyor. Yüklenecek bir uygulama ile birlikte Blu-ray oynatıcı iPhone ya da iPod touch ile uzaktan kontrol edilebiliyor. Konvansiyonel Blu-ray oynatıcılara kıyasla son derece düşük güç tüketen Panasonic BDT210, kullanıcının evde olmadığı anlarda gelen video mesajlarını SD hafıza kartına kaydediyor. Böylece eve geri geldiğinizde tek bir tuşla bu mesajları dinleyebiliyorsunuz!

Panasonic BDT210’un başlıca özellikleri şöyle:

3D Full HD Blu-ray DiscTM Oynatma
Panasonic Hollywood Laboratuarları’nın üstün 2D görüntü teknolojisi, yılların tecrübesini 3D görüntü oynatma özelliğine de aktarıyor ve kullanıcıların, film yönetmenlerinin arzuladığı 3D görüntü kalitesini keşfetmelerine olanak tanıyor.

2D-3D Dönüştürme
2D-3D Dönüştürme özelliği DVD ve Blu-ray Disk olarak sakladığınız film koleksiyonunuzu 3D’ye çevirerek izlemenize imkan tanıyor.

3D Efekt Kontrolü
Bu özellik sayesinde ekrandaki sıçrama efektlerini, görüntünün derinliğini kontrol edebiliyorsunuz ve bu sayede 3D efektini kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Full HD Üst Örnekleme (New P4HD)
Bu özellik standart çözünürlükteki DVD’lerinizi Full HD kalitesine yaklaştırıyor.

Bir Uzaktan Kumanda Olarak iPhone
Gerekli uygulamanın yüklenmesi halinde iPhone ya da iPod touch’ınızı Blu-ray oynatıcıyı kontrol eden bir uzaktan kumandaya dönüştürebilirsiniz.

Eller Serbest Sensör
Blu-ray cihazın üst panelinde bir sensör yer alıyor. Elinizi sensörün üzerinden geçirmek suretiyle disk tepsisi açıp kapatılabiliyor. Bu özellik, eliniz doluyken veya karanlık bir ortamda düğmeleri göremiyorken size çok yardımcı oluyor.

Dahili Wi-Fi Sistemi
Dahili Wi-Fi sayesinde evinizdeki kablosuz ağa bağlanarak VIERA CAST servislerine bağlanabilirsiniz.

Son derece hızlı açılış ve yükleme
Oynatıcıyı açtıktan sonra, menünün açılmasından diskin oynamaya başlamasına kadar geçen süre, geleneksel modellerle karşılaştırıldığından oldukça kısadır. Diski, standby modunda başlatmak ve yüklemek de oldukça hızlı gerçekleşiyor ve film izlemeyi daha da konforlu hale getiriyor.

Gelen Çağrı Uyarıcısı (Skype)
Siz televizyonunuzu izlerken Blu-ray oynatıcıdan çıkan zil sesi, o an sizi arayan biri olduğunu haber verebiliyor. Zil sesi, standby modunda da çalıyor.

Otomatik Karşılama Video Mesajı (Skype)
Bir mesaj kaydedin ve karşılama mesajınız olarak ayarlayın. Dışarıdayken bir çağrı aldığınızda mesaj otomatik olarak cevap verecektir.

Videolu Mesaj Bırakma
Siz dışarıdayken sizi arayan kişiler, SD Hafıza Kartı üzerine mesajlarını kaydedebilirler. Siz de eve geri geldiğinizde bu mesajları izleyebilirsiniz.

Kompakt Tasarım
Panasonic’in ürünleri incelip kompaktlaştıkça üründe ve paketlemede kullanılan malzemeler daha aza iniyor. Bu sayede çok daha verimli ve sonuçta çevreci bir lojistik hizmeti sağlanıyor.

Düşük Güç Tüketimi
2010 modellerine kıyasla 2011 model Panasonic Blu-ray oynatıcılar çok daha az güç tüketiyor ve bu yönüyle kullanıcılara tasarruf etme imkanı sunuyor.

İhtiyacınıza en uygun Blu-ray Disc oynatıcı hangisi?
Farklı ihtiyaçlara önem veren Panasonic birbirinden değişik ve esnek özelliklere sahip başka Blu-ray Disc oynatıcı modellerine de sahip. Bu modellerden BDT110 3D Blu-ray Disc oynatıcı, Skype, video mesajlarına otomatik yanıt, iPhone’u uzaktan kumanda olarak kullanabilme, 3D efekt kontrolü ve 2D’den 3D’ye çevrim gibi zengin seçenekler sunuyor. Hızlı, kompakt ve zengin özellikli Panasonic BD75 Blu-ray oynatıcısı ise ultra hızlı açılış, DLNA uyumu gibi özellikler sunmasının yanında AVCHD, WMV, DivX, JPEG, MP3, MKV ve WMA formatındaki dosyaları oynatabilmesiyle öne çıkıyor.

Panasonic’in Blu-ray Disc oynatıcıları ve ev sinema sistemleri hakkında geniş bilgiye http://www.panasonic.com.tr/html/tr_TR/8137949/index.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Panasonic’in Blu-ray oynatıcıların fiyatları ise şöyle:

Panasonic BDT210 3D Blu-ray Disc oynatıcı - 699 TL
Panasonic BDT110 3D Blu-ray Disc oynatıcı – 599 TL
Panasonic BD75 Blu-ray Disc oynatıcı – 299 TL

Detaylı bilgi için tıklayın

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...