Siirt’te akıl almaz vahşet

Siirt'in Pervari ilçesinde bir ilköğretim okulunun öğrencisi 9 çocuk, 2 bebeğe tecavüz ettiği ve birini öldürdüğü iddiası ile tutuklandı.

Siirt’te akıl almaz vahşet

15 Nisan 2009 tarihinde Siirt Pervari İlçe Emniyet Amirliği’ne başvuran H.S., 2 yaşındaki oğlu E.S.’nin kaybolduğunu bildirdi. İlçede aramaların yoğunlaştığı sırada minik E.S.’nin, bir ilköğretim okulunun öğrencileri tarafından Serkani Deresi Mevkii’nde bulunduğu haberi geldi.

Çamurlu giysilerle donmak üzereyken bulunan çocuğun vücudunda kesik ve çürükler olduğu ve tecavüze uğradığı saptandı. Bir gün sonra ikinci kayıp çocuk ihbarı geldi. Bu kez, tecavüze uğrayan E.S.’nin amcasının 3 yaşındaki kızı A.S. kaybolmuştu.

A.S.’nin ailesini arayan bir kişi, “Ben o çocuğu 13-14 yaşlarında bir kızla Serkani Deresi yönüne giderken gördüm” dedi.

Küçük A.S.’nin cesedi, saat 20.00 sıralarında, derenin üst kısmında bir havuzun kenarında bulundu. Yapılan otopside minik kızın tecavüz edildikten suda boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Polis, A.S.’nin yanında görülen 13- 14 yaşlarındaki kızı aramaya başladı. 2 minik çocuğun babaları, kamera görüntülerinden bu kızın, diğer kardeşlerinin kızı, o dönem 14 yaşında olan D.S. olduğunu teşhis etti.

Gözaltına alınan D.S., 2 kuzenine tecavüz edip birini öldürenlerin, kendisi gibi aynı okulda okuyan ve o tarihte yaşları 13 ile 14 arasında değişen H.T., Y.Ş., H.T., M.T., M.K., C.Ş., S.G. ve A.F.K. olduğunu söyledi.

'ÜSTÜME ÇIKIP FOTOĞRAF ÇEKTİLER'
İfadesinde D.S., “İki erkek öğrenci beni iterek yere düşürdü. Biri eşofmanımı çıkardı, biri üzerime uzandı. Bu şekilde fotoğrafımı çektiler. Sonra onlara 3- 4 yaşlarında bir çocuk getirmemi istediler” dedi.

D.S., önce 2 yaşındaki E.S.’yi Serkani Deresi’ne getirip 8 erkek öğrenciye teslim ettiğini söyledi. Öğrencilerin miniğe sırayla tecavüz ettikten sonra dereye batırıp çıkardıkları ve boğulduğunu sanarak oradan kaçtıkları belirlendi.

ÖLDÜREMEYİNCE BULMUŞ GİBİ YAPTILAR
Ertesi gün herkes E.S.’yi ararken yeniden dere kenarına giden 8 öğrenci, çocuğun ölmediğini görünce ilçe merkezine götürüp onu bulmuş gibi bıraktı. Aynı gün D.S.’yi yine tehdit eden 8 erkek öğrenci, bu kez küçük yaşta kız çocuğu istedi.

D.S. de diğer amcasının 3 yaşındaki kızı A.S.’yi 8 öğrenciye teslim etti. Minik A.S.’ye de sırayla tecavüz eden öğrenciler, bu kez talihsiz küçük çocuğu havuzda boğdu.

Haklarında işlem başlatılan kız öğrenci D.S. ile erkek öğrenciler tutuklandı.

Pervari Cumhuriyet Savcılığı, hazırladığı fezlekeyi Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılması için Siirt Cumhuriyet Savcılığı’na gönderdi.

YAPTIKLARININ BİLİNCİNDELER
Adli Tıp Kurumu raporunda zanlıların yaptıklarının bilincinde oldukları tespiti yer aldı.

ÜÇ KİŞİ DAHA GÖZALTINDA
Öte yandan, kentteki bir ilköğretim okulunda meydana geldiği iddia edilen ''Nitelikli cinsel istismar olayı'' ile ilgili sürdürülen çalışmalar kapsamında kimliği açıklanmayan 3 kişi daha gözaltına alındı.

Bir ilköğretim okulunda okuyan kız öğrenci ile ablasına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan ve sorguları sonucu adli mercilere sevk edilen 25 kişiden 15'i tutuklanmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...