Siirt'te PKK'ya operasyon

Siirt'te gerçekleştirilen operasyonda terör örgütü PKK mensubu bir terörist etkisiz hale getirildi. Örgüte yardım ve yataklık yaptığı iddia edilen 5 kişi gözaltına alındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 18.12.2011 - 15:18

Siirt'te PKK'ya operasyon

Siirt Valisi Musa Çolak, yaptığı yazılı açıklamada, Siirt İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünün mevcut istihbari bilgilerinin birleşmesi sonucu Siirt Merkez Pınarova köyü kırsalında dün gerçekleştirilen operasyonda, Suriye uyruklu olduğu değerlendirilen bir terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Ayrıca terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptığı değerlendirilen 5 şüphelinin Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gözaltına alındığını bildiren Çolak, şunları kaydetti:

''Örgüt mensubunun üzerinde ve terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahısların ikamet ve eklentilerinde yapılan aramada 4 kalaşnikof piyade tüfeği, 2 el bombası, 1 büyük araç telsizi, 1 el telsizi, 1 hücum telsizi, 1 sırt çantası, 1 taşınabilir DVD oynatıcısı, 3 takım kıyafet, 1 el dürbünü ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.''

Sayfa Yükleniyor...