Şikede tahliye talebine ret

Futbolda şike soruşturmasının bazı tutuklu sanıkları için yapılan tahliye talepleri konusunda savcılık, "taleplerin reddedilmesi " yönünde görüş bildirdi.

25.11.2011 - 15:05

Şikede tahliye talebine ret

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’da yapılan değişikliğin Meclis’te kabul edilmesinden sonra aralarında FB Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu şüphelilerin tahliye talepleriyle ilgili soruşturma savcısı “ret" yönünde görüş bildirdi.

Yasa değişikliğinin Meclis’te kabul edilmesinin ardından şike soruşturmasında tutuklanan Yıldırım, Şekip Mosturoğlu, İlhan Ekşioğlu, Tayfur Havutçu, Serdar Adalı, Ahmet Ateş, Korcan Çelikay, Ümit Karan’ın avukatları bu sabah tahliye talebinde bulundu.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin değerlendirileceği tahliye talepleri için soruşturmayı yürüten Savcı Mehmet Berk’ten görüş alındı. Taleplere ilişkin mütalaasını veren Savcı Mehmet Berk şüphelilerin “tahliye taleplerinin reddi yönünde karar verilmesini istedi. Savcı Berk, yasanın henüz yürürlüğe girmediğine dikkat çekerek soruşturma sürecinde şu aşamada bir değişiklik olmadığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...