Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntı görürsem müdahale ederim

Karabük'te konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Paralel devlet yapılanmasıyla en büyük mücadeleyi yürüten birisiyim. Burada da bir sıkıntı görürsem elbette gerekli müdahaleyi nereye kadar yapabiliyorsam yaparım'' dedi.

ntv.com.tr 27.03.2015 - 18:26

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sıkıntı görürsem müdahale ederim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karabük'te toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle:

''Benzer kaynaklardan beslenen 2 yapı Türkiye'nin 12 yıldaki kazanımlarına saldırıyor. Muhalefet de çanak tutuyor. Dünyanın neresinde ülkemizin aleyhine bir söz söylenmişse bu 2 yapı muhalefet peşine takılıyor aynı şeyleri tekrar etmeye başlıyor. Neymiş Türkiye'de özgürlük yokmuş elinize dizinize dursun el insaf. 

''HİZMET BAŞKA ŞEY HAİNLİK BAŞKA ŞEY''

Hizmet başka şey hainlik başka şey. Demokrasi başka ülkeyi bölmeye çalışmak başka şey.

''ŞİMDİ ONLAR KAÇIYORLAR''

Şimdi onlar kaçıyorlar. Dosyalar açıklandıkça bakıyorsunuz, imamları ile beraber kaçıyorlar. Madem suçunuz yok, niye kaçıyorsunuz? Niye? Çünkü Pensilvanya'daki 1999'da öyle kaçtı. Davet ettim, gelmedi. Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok.

''HİZMET EDENE SAYGILIYIZ AMA HAİNE ASLA...''

Hizmet edene saygılıyız ama haine asla... Bugüne kadar daima milletimin yanında oldum. Tarafsız davranmıyor diyorlar ben bir partinin tarafı olduğumu değil milletin tarafı olduğumu ifade ediyorum.

Ben cözüm sürecinin yanındayım, arkasındayım, hepsinden öte içindeyim. Bunun dışında olmam mümkün değil. Şimdi de diyorum ki elinde silah olanlar, eğer çözüm süreci konusunda samimiyseler, IRA gibi onlar da silahlarını betona gömsünler.

''GEREKLİ UYARIYI ARKADAŞLARIMA YAPARIM''

Uygulanan politikaların hepsinde de 12 yıldır emeği olan bir Başbakan olarak bundan sonra da Hükümetimizin attığı bütün bu adımlarda yanlarında olacağım, olmaya devam edeceğim. Bu, asla bir partiden yana olmak değildir. Hükümet, devleti yönetir, devleti temsil eder. Ben de madem ki şu anda Cumhurbaşkanıyım, onların yanında olmaktan başka benim daha keyif verici, önemli görevim olamaz. Buralarda bir eksiklik, bir aksaklık, sapma gördüğüm zaman, gerekli uyarıyı arkadaşlarıma yaparım. Bu da hakkım ve vazifem.

''PALAVRAYA SARILIYORLAR''

Ben, 'Proje geliştirin' diyorum, bunlar hemen, afedersiniz, palavraya sarılıyorlar. Ben, 'Millete gidin' diyorum. Bunlar, notere gidiyor. Noter burada, millet. Millete gideceksin, millete. Siyasette sözünüzün değeri, itibarınız kadardır. Eğer sizin sözünüz millet nezdinde muteber değilse noterden senet, bankadan çek de getirseniz bir hükmü olmaz.

''SIKINTI GÖRÜRSEM GEREKLİ MÜDAHALEYİ YAPARIM''

Paralel devlet yapılanmasıyla en büyük mücadeleyi yürüten birisiyim. Burada da bir sıkıntı görürsem elbette gerekli müdahaleyi nereye kadar yapabiliyorsam yaparım.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...