Kocaeli'nin Gölcük ilçesi Saraylı Mahallesi'ndeki bir düğünde bir silahın patlaması sonucu 15 yaşındaki M.D. ağır yaralandı.

Görgü tanıklarının iddialarına göre 15 yaşındaki M.D. düğünden biraz uzak bir yerde arkadaşlarıyla birlikte silahla oynuyordu.

Silahın yanlışlıkla patlaması sonucunda M.D kendini karnından vurdu. O sırada silahı M.D.'nin bir arkadaşı hemen yanlarında bulunan bir dereye attı. Kazanın meydan gelmesiyle birlikte olay yerine hemen ambulans sevk edildi.

Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan M.D. yoğun bakımda tedavi altına alınırken M.D.'nin yakınları hastane önünde sinir krizi geçirdi. Hastanede yatan M.D.'nin durumu ciddiyetini koruyor.

Öte yandan ambulansın ardından olay yerine giden Jandarma ekipleri kazanın meydana geldiği yerde silahı dereye atan şahısla birlikte kayıp silahı aradı. Arama sonuçları başarısız olunca olay yerindeki Jandarmalardan bir ekip M.D.'nin kaldırıldığı Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gitti. Jandarma ekipleri bir kişiyi göz altına alırken olayla ilgili inceleme başlattı.