'Şımarıklık yapma' denilen hasta öldü

İzmir’de 28 yaşındaki Burcu Gökalp, havuzda yüzerken fenalaşınca Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Acil servisteki doktorların, ''Şımarıklık yapma. Bir şeyin yok'' diyerek eve gönderdiği genç kız, bir hafta sonra ikinci kez getirildiği hastanede hayatını kaybetti.

Haberler 31.08.2012 - 09:50

'Şımarıklık yapma' denilen hasta öldü

İzmir'de yaşayan 28 yaşındaki Burcu Gökalp, 2 Ağustos’ta Ege Üniversitesi Olimpik Yüzme Havuzu’na gitti.

Havuzda vücudu kasılan ve 20 dakika kadar havuzun dışında bu şekilde kalan Burcu Gökalp’ın bu durumunu gören havuz görevlisi, ambulans çağırdı.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan genç kız, iddiaya göre acil servisteki görevli doktor tarafından, “Bir şeyin yok” diye evine gönderildi.

Gökalp, 10 Ağustos’ta yakınları tarafından aynı şikayetle Ege Üniversitesi’ne yeniden getirildi.

İki gün sonra komaya giren Burcu Gökalp, 24 Ağustos’ta hastanede yaşamını yitirdi.

Genç kızın kesin ölüm sebebi yapılacak tetkiklerden sonra ortaya çıkacak.

'ŞIMARIKLIK YAPMA'
Ablasının ölümüyle yıkılan Cihangir Gökalp, “Eğer gerekli tetkikler yapılsaydı, ablam şimdi yaşıyor olacaktı. Annem taburcu edildikten sonra, içeri girip ablamın kustuğunu ve çift gördüğünü söylemiş. Doktorlar bunun üzerine ablama, ‘Şımarıklık yapma. Senden daha ağır hastalar var. Git evine otur. Senin bir şeyin yok. Ağrıya ağrıya acıların geçecek' diye eve göndermiş. Eğer gerekli tetkikler yapılsaydı, şimdi ablam yaşıyor olacaktı. Burada doktorların büyük ihmali var. Sonuna kadar hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Kızlarının ölümüyle sarsılan baba Zafer Gökalp ve anne Leyla Safinaz Gökalp, sorumlu oldukları iddiasıyla hastanenin acil servisine getirildiğinde ilk müdahaleyi yapan sorumlular hakkında, avukatları Hatice Pınar Gökalp aracılığıyla Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet dilekçesi verdi.

Sayfa Yükleniyor...