Rolling Stone dergisinin gelmiş geçmiş 'En İyi Rock Grupları' arasında gösterdiği Smokie, 23 Mayıs'ta Jolly Joker İstanbul, 24 Mayıs'ta Jolly Joker Ankara'da müzikseverlerle buluşacak.

Çıktıkları turnede 'Türkiye'ye uğramaktan çok mutlu olduklarını' söylemeyi ihmal etmeyen grubun üyelerinden Terry Uttley ile kısa bir röportaj yaptık:

Smokie uzun yıllardır hayatımızda. Bu sizin açınızdan nasıl bir başarı?
Her seferinde aynı heyecanı duyuyoruz. Şarkılarımız listelere girdiğinde aslında çok da yeni olmayan bir gruptuk. Kuzey İngiltere'den çıkan bir grubuz. Ve bizim oralarda memleketimize 'Tanrıların memleketi' derler. Bizi dinleyenler samimiyetimizi ve doğallığımızı biliyor. Sanırım başarımızın en önemli parçalarından biri de bu. Aklımız havada değil ayaklarımız yere basıyor.

Dünyada pek çok grubu ve müzisyeni derinden etkilediniz.
Pek çok isimi etkilediğimiz malum. Ama bu o kadar da övünülecek bir şey değil. Bizim dönemimizden çıkan çok iyi grup var ve bu hepimizin ortak başarısı diye düşünüyorum. Kendimizi iyi hissediyoruz ama hepsi bu kadar.

Bu kadar uzun süre dağılmadan grup olarak kalmak nasıl bir duygu?
Değişiklikler oluyor ve bu da gayet normal uzun süreli birlikteliklerde. Evliliklerin bile kısa sürdüğü günümüzde kan değişimi her zaman iyi gelir. Yılda 100 konser veren bir grubuz ve bundan çok mutluyuz.

En çok bilinen ve yorumlanan şarkınız 'Alice' değil mi?
Evet, pek çok şarkımız yorumlanıyor. Ama 'Alice'in yeri başka. En bilinen şarkımız olduğu için bu çok normal. 'Alice'in büyülü bir yanı var, ilk kez dinleyen gençler bile ondan kopamıyor.

İstanbul ve Ankara'da hayranlarınızı nasıl bir konser bekliyor?
Hit parçalarımız ve daha fazlası. Bize katılmak için şimdiden sesinizi hazırlayın. Türkiye'ye gelmeyi iple çekiyoruz. Son iki ziyaretimiz inanılmazdı. Baklavayı ve kokoreçi çok sevmiştik. Ayran da inanılmazdı. Zaten İngiltere'de bir ayran modası var ki sormayın!