2011 yılının ilkbaharında yayımlanan yeni solo albümü So Beautiful or So What ile Avrupa turnesine çıkan Paul Simon, Roterdam’da North Sea Jazz Festival’deki konserinin ardından ilk defa İstanbul’a gelerek hayranlarıyla buluştu.

Konserde Paul Simon, yeni albümünden parçaların yanı sıra ‘Simon and Garfunkel’ ve solo döneminden Sound of Silence, Slip Slidin’ Away, Fifty Ways To Leave Your Lover ve Still Crazy After All These Years gibi unutulmaz klasiklerini seslendirdi. Büyük ilgi gören konserin biletleri günler öncesinden tükenen ve günler öncesinden merdiven bileti satışlarına başlanan konseri 5.000’in üzerinde kişi izledi.

2006 yılında Time dergisi tarafından “dünyayı yönlendiren 100 kişi" listesine alınan, Amerikan folk müziğinin efsane ismi Paul Simon, Afrika’nın farklı vokal gelenekleriyle müzikal penceresini genişleterek günümüzde yaygınlaşan Afrika kökenli birçok popüler müzik akımının da fikir babası oldu.

Paul Simon ‘Simon and Garfunkel’ döneminde, Sounds of Silence ile Bridge Over Troubled Water albümleri ve Mike Nichols’ın ünlü filmi The Graduate için yazdığı “Mrs. Robinson” gibi unutulmaz şarkılarla popüler müzik tarihinde önemli bir yer edindi. Sanatçı sonraki dönemde, “50 Ways to Leave Your Lover”, “You Can Call Me Al”, “Obvious Child” ve “Late in the Evening” gibi klasikleşmiş şarkıları ve Still Crazy After All These Years, Graceland gibi unutulmaz albümleriyle büyüleyici bir solo kariyere imza attı.