Simpsonlar’ın jeneriği en son 18 yıl önce değiştirilmişti. O günden bu yana, sonunda küçük sürprizler hazırlansa da jenerikteki kısa hikayede değişiklik yapılmadı. Okuldaki cezasını çeken Bart, işyerinden radyoaktif bir maddeyle çıkan Homer, okulun müzik dersinden atılan Lisa ve alışveriş yapan Marge sonunda eve gelir ve aile televizyon karşısına geçer. Yeni dönemde HD yayına uyumlu hale gelen Simpsonlar’da, açılış jeneriğine yeni olay ve karakterlerle renklendi.

Homer’ın fabrikadan çıkarken fırlattığı radyoaktif maddenin ‘ziyan olmuyor’ çünkü servis şoförü Otto Mann onu mideye indiriyor. Artık kaykayı ile eve gelirken yoluna engel olarak Apu ve sakizizleri, Crazy Cat Lady ve Zengin Teksaslı çıkıyor ve Sideshow Bop, Bart’ı engellemeye çalışıyor.

SAKSAFONLA NANİK
Lisa, müzük sınıfından atıldıktan sonra saksafonu ile küçük bir ‘nanik’ yapıyor.

Marge’ni alışveriş yaptığı markette, yanlışlıkla alışveriş sepetine konan Maggie, rakibi tek kaş bebek Gerald ile karşılaşır. Marge’ın eve gelirken arabasında yalnızca bebeği değil büyükbaba Abraham Simpson da vardır.

PEK ÇOK KARAKTER DAHİL OLDU
Son olarak Homer Simpson’ın isteği üzerine artık ailenin televizyonu da değişir. Simpsonlar artık düz ekran televizyon kullanmaktadır.