Şimşek: Çarpıtlıyor, şaşkınım

İstanbul merkezli rüşvet ve yolsuzluk operasyonu Meclis’te tartışmalara yol açtı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yargıya intikal eden bir konu üzerine yorum yapamayacağını söyledi. İçişleri Bakanı Muammer Güler’in telefonuna çıkmadığı iddiasına tepki gösteren Şimşek, “Her şey çarptırılıyor, şaşkınlıkla izliyorum" ifadelerini kullandı.

Haberler 18.12.2013 - 13:27

Şimşek: Çarpıtlıyor, şaşkınım

TBMM Genel Kurulu'nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerinde görüşmeler devam ediyor.

Genel Kurul’da İstanbul merkezli yolsuzluk ve rüşvet operasyonu da gündeme geldi.

İstanbul Emniyeti'nde 5 şube müdürünün görevden alındığını belirten CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, "Bu ahlaki mi, doğru mu? Hukuka ve vicdana uygun mu? Bunlar neden görevden alındı? Görevden alan güç nedir? Ucu başka yerlere dokunacak diye korku mu var?" diye sordu.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 'de "9 şiddetinde deprem olduğunu, hükümetin istifa etmesi gerektiğini" savundu.

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, dünkü operasyona yönelik iddiaların korkunç olduğunu ifade etti. Akçay, Hükümet'in bu soruşturmalardan elini çekmesi gerektiğini belirtti.

ŞİMŞEK: YARGIDAKİ BİR KONUDA YORUM YAPAMAM
Soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, birtakım iddialar olduğunu belirterek, "Siz benim yerimde olsaydınız daha ilave ne söyleyebilirsiniz. Yargıya intikal etmiş bir konudur, benim bu konuda yorum yapmam doğru olmaz. Emniyet müdürlerinin görevden alınması meselesine gelince; arada, İçişleri Bakanımızı aradım, ulaşamadım" dedi.

Mehmet Şimşek, tepki gösterebilmek için konunun detaylarına vakıf olması gerektiğini dile getirdi.

Yargıya intikal eden bir konu olduğuna işaret eden Şimşek, "İddia düzeyindedir. Bu konuda benden daha nasıl yorum beklersiniz. Kim yanlış yapmışsa, yargı gereğini yapar" dedi.

'ŞAŞKINLIKLA İZLİYORUM'
Öte yandan, konuşmasının ardından sosyal paylaşım sitesi üzerinden açıklama yapan Şimşek, bakanın telefonuna çıkmadığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Bakan Şimşek, şu ifadeleri kullandı: "Bakan arkadaşının telefonuna çıkmadı gibi sosyal medyada, gazetelerin web sitelerinde şu an her şey çarptırılıyor, şaşkınlıkla izliyorum."

Sayfa Yükleniyor...