Sinan Çetin siyasilere seslendi: Çözün efendim

Yönetmen Sinan Çetin, Başbakan Erdoğan’ın da aralarında bulunduğu siyasetçilere seslendi: TC hüviyeti taşıyanlar ölüyor. Güç sizde, çözün efendim...

NTV Haber 05.01.2010 - 20:45

TBMM’nin açılışının 90. yıldönümü kutlamalarına, yönetmen Sinan Çetin'in sözleri damgasını vurdu.

Kutlamalar kapmasında açılan sergide sunuculuk yapan Çetin, demokratik açılım konusunda, "Orada ölen çocuklarımızın hepsinin üstünden Türkiye Cumhuriyeti hüviyet belgesi var" yorumunda bulundu.

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ‘90. yılda 90 belge’ isimli serginin açılışında konuşan Çetin, Başbakan Erdoğan'a seslendi: “Sizleri biraz yorgun görüyorum, gerçekten iyi misiniz, iyi misiniz. Özellikle sayın başbakanımız biraz az uyuyormuş, kendisini mutlu etmeyen kimseyi mutlu edemez.”

Daha sonra PKK’yla mücadeleye değinen Çetin, “Orada ölen çocukların hepsinin üzerinde TC hüviyeti var. Biz bir yandan da kendi çocuklarımızı öldürüyoruz. Bir batılının gözünde Türkiye, kendi ulusuyla dövüşen, kendi ülkesinin dağlarına bomba atan bir ülke gibi görünüyor. Bu memleketin meclisinden daha üst güç yok. Bütün silahlı silahsız güçler elinizde. O zaman çözün efendim. Allah kolaylık versin” şeklinde konuştu.

Çetin'in bu sözleri salonda buz gibi hava estirirken, alışılageldik alkış Çetin'i sözleri sonrası duyulmadı.

ŞAHİN'DEN YANIT
Daha sonra aynı kürsüye çıkan Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ise şöyle konuştu: "TC devletine, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüne kasteden kim olursa olsun, cebinde hangi nüfus kağıdını taşıyor olursa olsun birlik ve bütünlüğü ve güvenlik güçlerini hedef alan herkesle güvenlik güçleri mücadele etmek zorundadır."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...