Sinan Oğan: Benim de paralele teslim edecek partim yok

MHP’de olağanüstü kurultay tartışmaları sürerken, genel başkan adaylarından Sinan Oğan, “Paralele teslim edecek partimiz yok” diyen Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi.

Haberler - ntv.com.tr 12.04.2016 - 18:23

Sinan Oğan: Benim de paralele teslim edecek partim yok

MHP’de genel başkan adaylarından Sinan Oğan, NTV’nin canlı yayınına konuk oldu.

Ankara’da bugün Meral Akşener ve Koray Aydın ile bir araya gelmesinin sürpriz olmadığını ifade eden Sinan Oğan, “En başından beri süreci kurultay çağrısı yapan kişiler olarak avukat ve çağrı heyetlerimizle yürütüyoruz. Bu bir birleşme değil. 8 Mayıs’ta inşallah salonu tutup, tüzük kurultayımızı yapacağız. Yol haritamızı belirledik” diye konuştu.

"GENEL BAŞKANI YANLIŞ YÖNLENDİRİYORLAR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yanlış yönlendirildiğini belirten Oğan, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Genel Başkan diyor ki ‘2018’de kurultay var, gelsin aday olsun’. Yargıtay gelip ne diyecek? Biz tüzüğümüzün bir maddesini değiştirmek istiyoruz. Partimizdeki delegelerimizin yarısı bu maddeyi değiştirmek istiyor. Buna niye karşı çıkılıyor?
Kararda bir hata yok. 10’a yakın Yargıtay’ın ictihat kararı var. Tartışmaya açık bir konu değil. Biz dersimize çalıştık, hukuk sürecini dikkatli bir şekilde yürütüyoruz. Ortada herhangi bir açık söz konusu değil. Hukukçu arkadaşlar genel başkanı yanlış yönlendiriyor, yanıltıyorlar. Temyize götürülmesi icrayı durdurmayacaktır. Başvuru yapılabilir ama bu süreci kesintiye uğratmaz."

"PARTİYİ NİYE MAHKEME DÜŞÜRÜYORSUNUZ"

Sinan Oğan, “Genel başkanın kurultay yapılıp yapılmamasına karar verme yetkisi yoktur. Bin 232 kurultay delegesinin vereceği bir karardır. Sayın genel başkanın elinde değil. ‘Yaptırmayacağım’ diyor, neye göre yaptırmayacaksınız? İmza vermeyenler de kurultaya gidecek, değişikliğe gerek yok oyu kullanacak. Partimizi niye mahkemeye düşürüyorsunuz? Belki kurultayda sizin istediğiniz karar çıkacak. Demek ki siz delegenin karararına inanmıyorsunuz. Kurultay toplanırsa koltuğunu kaybedeceğinin farkında. Ülkücüler toparlanmak ve iktidara yürümek istiyor” dedi.

PARALEL İDDİALARINA YANIT

Devlet Bahçeli’nin “Paralele tesim edecek partimiz yok” şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Sinan Oğan, “Benim de paralele teslim edecek bir partim yok. Paralelmiş, şuymuş, buymuş partiye sızmasına izin vermem. 2011’de partimize operasyon yapıldı. Paralel yapı partimize sızmak istiyor, buna izin vermeyeceğiz. Partiyi biz ülkücüler yönetecek. Partimize herhangi bir yapının sızmasına müsaade etmeyiz. Buradan garanti veriyorum, siz ne kadar mücadele ediyorsanız biz de paralel yapıyla mücadele edeceğiz. Partimizde paralel gölgesinin kalkmasını isterim” şeklinde konuştu.

"BAŞKANLIK YARIŞINI KAZANAYIM"

Kurultaya gidilmesi durumunda genel başkan seçileceğini savunan genel başkan adayı Oğan, “Sayın Bahçeli hep ‘hayır’ diyor ama kurultay olacak. Burada biz birbirlerimizin rakibi değiliz, aynı taraftayız. Tüzük kurultayın ardından genel başkanlık kurultayı yapacağız. Orada birliktelik söz konusu değil, çıkıp yarışacağız. Şahsen ben kazanacağımı düşünüyorum. Sinan Oğan bu sürecin en iddialı adayıdır. En donanımlı, genç adayıdır. Sinan Oğan genel başkan olarak çıkacaktır” dedi.

"TERÖRİSTLER DIŞINDA HERKESLE KUCAKLAŞMAYA HAZIRIZ"

Muhalefete de yönelik eleştirilerde bulunan Sinan Oğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “MHP’nin değişime ihtiyacı var. MHP’nin dönüştürülmesine, başka partiye dönüştürülmesine karşıyız. İktidar yönetemiyor. Muhalefet de alternatif oluşturamıyor. Biz Türk halkı için bir seçeneğiz. Biz Türkiye’yi yöneteceğiz. Her gün şehitlerimiz geliyor. Dış politikamız yanlış yürütülüyor. Türkiye bunu haketmiyor. Bizim promtere, kağıda ihtiyacımız yok. Biz kendimizi geliştirdik. Türkiye’yi karış karış gezeceğiz, Türk halkını kucaklayacağız. Teröristlerin dışında herkesle kucaklaşmaya hazırız."

"PARTİDE BÖLÜNME OLMAYACAK"

MHP’de parçalanmaya izin vermeyeceklerini vurgulayan Oğan, “AKP hükümeti, MHP’yi zayıf bir halde yakalayarak hükümetinin erken seçim ve referanduma gitmeyi düşündüğü kanaatindeyim. Ülkücü milli hareket tek vücut olarak yoluna devam edecektir. MHP içinde parçalanmaya, başka bir parti çıkmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

PARTİ İÇİ DEMOKRASİ

Kapanan teşkilatların yeniden açılacağını da dile getiren Oğan, “MHP’deki kapatmalar hukuksuz olarak yapıldı, iade-i itibar sağlanacak. MHP’yi iktidara hazırlamak için projelerimiz var. Partimizi demokratik bir hale getireceğiz. Siyasi Partiler Kanunu’nun değişmesini sağlayacağız” dedi.

"CHP VE AKP'DE DE GENEL BAŞKANLAR DEĞİŞECEK"

MHP’de genel başkan değişiminin domino etkisi yaratacağını da öne süren Oğan, “CHP'de, AKP’de de genel başkan değişimi süreci başlayacaktır” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...