Sinema ve tarihle buluşan mülteciler

Bu yıl 11’incisi gerçekleştirilecek etkinliğin ana teması “Tarih Boyunca Mülteciler” olacak. Etkinliğin biletleri 2 YTL’den satışa sunulacak.

Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı’nca (TÜRSAK) bu yıl 11’incisi erçekleştirilecek “Uluslararası Sinema Tarih Buluşması” etkinliğini düzenlenecek. TÜRSAK’tan alınan bilgiye göre, her yıl bütün dünyayı ilgilendiren güncel ve önemli meselelere eğilen, bu özelliğiyle bir felsefe ve bilinç buluşması olarak öne çıkan etkinlik, bu yıl “Tarih Boyunca Mülteciler” ana temasıyla 19-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Mars Entertainment Group’un desteğiyle düzenlenecek “Uluslararası Sinema Tarih Buluşması”, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın tarih danışmanlığında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Beyoğlu Belediyesi ve Metro Group’un katkılarıyla yapılacak.

Program kapsamında, “İnsan hakları ve mülteciler” konularını işleyen “Annelerim”, “Nilüfer’in isyanı”, “Sovyet Yahudileri’nin direnişi”, “Şeytan’la el sıkışmak”, “İhanet”, “Bu denizin tuzu”, “Ateşten kalp”, “Mülteci kassim”, “Mülteci”, “İçerideki hayatım”, “Şeytan at sırtında geldi”, “Şili’de saklı günler” ile ödüllü filmler “Safra”, “Huzur içinde git Jamil”, “Serçelerin şarkısı”, “Savaş yollarında bir kumpanya” ve daha birçok film sinemaseverlerle buluşacak.

Programın biletleri, 2 YTL’den satışa sunulacak. Sinema buluşmasında gösterime sunulacak filmler, Cinebonus Maçka/G-Mall, Alkazar Sineması ve Fransız Kültür Merkezi salonlarında izlenebilecek.

Bu arada Fransız Kültür Merkezi’nde gösterilecek filmler ücretsiz olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...