Sinemalarda bu hafta

Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...

10.07.2009 - 10:21

Sinemalarda bu hafta

Bu hafta sinemalarda 4 yeni film yerini alıyor. Hafta boyunca sinemalarda izleyiciyle buluşacak filmler şöyle...

HALK DÜŞMANLARI
Usta yönetmen Michael Mann'in yönettiği ''Halk Düşmanları/ Public Enemies''in başrollerinde Johnny Depp ve Christian Bale yer alırken ikiliye Billy Crudup, Marion Cotillard, Channing Tatum, Leelee Sobieski ve Emilie de Ravin eşlik ediyor.

Bryan Burrough'un ''Halk Düşmanları: Amerika'nın En Büyük Suç Dalgası ve FBI'ın Doğuşu'' adlı kitabından uyarlanan filmde, olaylar Amerika'nın Büyük Bunalım yıllarında geçiyor ve dönemin en ünlü suçlusu John Dillinger'ın hikayesini anlatıyor.

TABU
'Amerikan Güzeli'nin senaristi Alan Ball'ın yazıp yönettiği 'Tabu/ Towelhead', bir kez daha orta sınıf Amerikan ahlâk değerleri ile oynayarak, kimileri için kabûl edilemez, kimileri içinse kusursuz olarak nitelendirilecek bir filme imza atıyor.

Ortadoğu kökenli, ancak müslüman olmayan bir baba ve kızının Amerika’nın banliyölerinden birisinde var olma çabasını anlatan Tabu, cinsel uyanış, ırkçılık ve iki yüzlü ahlâk değerleri üzerine yapılmış, keyifli bir zihin jimnastiği.

Filmin başrollerinde Summer Bishil, Aaron Eckhart, Peter Macdissi, Toni Collette, Mario bello yer alıyor.

FELEKTEN BİR GECE
Haftanın yeni komedi filmi ''Felekten Bir Gece-The Hangover''da arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas'a giden dört arkadaşın, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bebekle uyanması ve damadın da kaybolması sonucu gelişen olaylar konu ediliyor.

Yönetmenliğini Todd Phillips'in yaptığı filmde Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham, Sasha Barrese, Jeffrey Tambor ve Rachael Harris rol alıyor.

KAPAN
Haftanın gerilime sürükleyecek filmi ise ''Kapan-Hush''. Yönetmen Mark Tonderai'nin filminde William Ash, Christine Bottomley, Andreas Wisniewski, Claire Keelan, Stuart McQuarrie ve Robbie Gee performanslarını sergiliyor.

Kız arkadaşı Beth'le birlikte bir otoyolda yolculuk eden Zakes Abbott yolda bir kamyona çarpmaktan son anda kurtulur. Ama kamyon şoförü sinirlenip Zakes'i otoyolda kovalamaya başlar. Kovalamaca esnasında kamyonun kapısı aralandığında Zakes bir kadın cesedi görür. Bunun gerçekliğini sorgularken bir benzinliğe girdiğinde de kız arkadaşı birden ortadan kaybolur. Sevgilisini deli gibi etrafta ararken kendini kimsenin geçmediği otobanda kedinin kovaladığı fare gibi hisseder.

Sinemalar-Seanslar

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...