Sinemanın kalbi Beykoz'da mı atacak?

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kılıçlı'da 300 dönümlük arazi üzerine İstanbul'un en büyük film stüdyolarını kurulacaklarını ifade etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.01.2011 - 11:43

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl bir yandan birçok projenin altyapısı oluşturulurken, birçok projenin de hayata geçirildiğini, belediye olarak ilçenin turizm, eğitim ve kültür vizyonunu geliştirmeye ve bu doğrultuda projeler geliştirmeye odaklandıklarını ifade etti.

Çelikbilek, Kılıçlı'da 300 dönümlük arazi üzerine İstanbul'un en büyük film stüdyolarını kurulacaklarını ifade ederek, ''Proje bittiğinde film yapımcılarının, yönetmenlerin kalbi Beykoz'da atacak'' değerlendirmesinde bulundu.

Büyükşehir belediyesinin Yoros Kalesi ile ilgili çalışmalarına da destek olduklarına işaret eden Çelikbilek, ilçede nikah sarayı, kültür merkezi, sağlık ocakları, hizmet binaları, balıkçı barınakları ve dükkanları, park düzenlemeleri, aşevi, huzurevi, kadın erkek sığınma evleri projelerinin de var olduğunu belirtti.

Çelikbilek, ''İstanbul ve Boğaz'ın incisi olan Beykozumuzun daha huzurlu ve yaşanılabilir bir ilçe olması için ciddi gayret içerisindeyiz. Önümüzdeki 5 yıl içinde, projelerimizin tamamlanmasıyla Beykoz'un çehresi çok değişmiş olacak'' ifadelerine yer verdi.

Sayfa Yükleniyor...