‘Şirinler Çetesi’ne operasyon

Adana merkezli 6 ilde “Şirinler Çetesi” adı verilen çeteye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında albay ve 3 avukatın da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 16.02.2013 - 14:20

‘Şirinler Çetesi’ne operasyon

“Şirinler Çetesi” adı verilen organize suç örgütüne yönelik olarak Adana, Ankara, Mersin, Hatay, Şanlıurfa ve Şırnak’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Helikopter destekli operasyonlarda muvazzaf albay ile 3 avukatın da bulunduğu 40 kişi gözaltına alındı. Zanlılar adliyeye sevk edildi.

Zanlıların ‘Organize silahlı suç örgütü kurmak, yönetmek, üye olmak, örgüt adına hizmet yüklenmek, yağma, yağmaya teşebbüs, darp, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, cinsel istismar, 6136 Sayılı Kanuna muhalefet, ruhsatsız tabanca ve fişek bulundurmak, uyuşturucu ticareti yapmak' suçlarından toplam 25 ayrı suça karıştıkları tespit edildi.

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda çeşitli çap ve cinste 7 ruhsatsız tabanca, 7 şarjör, 5 av tüfeği, 174 çeşitli çap ve ebatlarda tabanca fişeği, 117 av tüfeği fişeği, 2 el telsizi, çelik yelek, dürbün, 6 cop, 2 muşta, 2 biber gazı, 37 ve 25 santimetre uzunluğunda kesici aletler, kasatura, 2 60 santimetrelik kılıç, balta, yaklaşık 200 muhtelif tarihli ve çeşitli isimler adına düzenlenmiş senet, 20 tapu senedi, 20 çek, 295 boş senet koçanı, çok sayıda banka dekontu, üzerinde çeşitli notların bulunduğu çok sayıda doküman ve belge, sahte kimlik, kaşe, bilgisayar kasası, 6 dizüstü bilgisayar, 2 tablet bilgisayar, 2 hard disk, 259 CD, 5 sim kart, 8 USB flash bellek, 2 hafıza kartı ve 3 bin 840 uyuşturucu hap ele geçirildi.

Bu arada, operasyona ilişkin polis kamerası görüntüleri de basına dağıtıldı.

Görüntülerde, özel harekat ekiplerinin de katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, ev ve iş yerlerinde sabahın ilk saatlerinde yapılan aramalar ve zanlıların yakalanması görülüyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...