Şırnak, Mardin ve Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde eğitime 5 gün ara

Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin sınıra yakın bölgelerinde bulunan 55 köy ve mezra ile Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda eğitime 5 gün ara verildi. Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ve Akçakale ilçelerindeki tüm okullar da yine 5 gün süresince tatil edildi.

Anadolu Ajansı 21.10.2019 - 05:15

Şırnak, Mardin ve Şanlıurfa'nın sınır ilçelerinde eğitime 5 gün ara

Şırnak ve Mardin Valiliklerinden yapılan açıklamada, Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Şırnak'ın İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinin Suriye sınırındaki 55 köy ve mezra okulu ile Mardin'in Nusaybin ilçesinin tamamında, Artuklu ile Kızıltepe ilçelerinde ise Suriye sınırına yakın yerleşim yerlerindeki toplam 156 okulda 21-25 Ekim'de eğitime ara verildiği bildirildi.

Açıklamada, eğitime ara verilen okulların isimlerinin kaymakamlıklar, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim müdürlükleri tarafından duyurulduğu aktarıldı.

ŞANLIURFA'NIN SINIR İLÇELERİNDE DE EĞİTİME 5 GÜN ARA VERİLDİ 

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada da, sınır ilçelerindeki Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerindeki tüm okullarda, Suruç ve Birecik ilçelerinde ise sınıra yakın bölgelerdeki okullarda, 21-25 Ekim'de 5 gün eğitime ara verildiği duyuruldu. 

Aynı ilçelerde daha önce de eğitime 7 gün ara verilmişti.

Sayfa Yükleniyor...