Şırnak Silopi'de çatışma

Şırnak'ın Silopi ilçesinde, mahallelerdeki hendekleri kapatmaya gelen güvenlik güçlerine, roketatar ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Polisin de karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 3 kişi öldü, 2'si polis 7 kişi yaralandı. Yaralı polislerden birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 07.08.2015 - 19:40

Şırnak Silopi'de çatışma

Şırnak Silopi'de güvenlik güçleri mahallelere kazılan hendekleri kapatmak için sabaha karşı operasyon düzenledi.

Hendekler kapatıldığı sırada bir grup, roketatar ve uzun namlulu silahlarla polise ateş açtı.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle çıkan ve yaklaşık 4 saat süren çatışmada 3 kişi öldü, 2'si polis 7 kişi yaralandı. Roketatarın isabet ettiği zırhlı araçtaki 1 polisin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

OLAYLAR SONA ERDİ

Silopi'de sabah karşı çıkan ve 17 yaşındaki Mehmet Hıdır Tanboğa, 58 yaşındaki Hamdin Ulaş ve 27 yaşındaki Kamuran Bilin'in hayatını kaybettiği, 2'si polis 7 kişinin de yaralandığı olaylar 10 saat devam ettikten sonra akşam saatlerinde sona erdi. Polis, gün boyu bulunduğu Başak ve Barbaros Mahallesi'nden akşam saatlerinde çekilirken, ilçe merkezinde aldığı geniş güvenlik önlemlerini sürdürüyor.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Şırnak Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, ilçe sakinlerinin can ve mal güvenliğini tehdit eden, kamu düzenini bozmaya yönelik el yapımı patlayıcı ve mayınlı düzeneklerle barikat kuran, hendek kazan, güvenlik güçlerine saldırıda bulunan bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 05.30 sıralarında operasyon düzenlendiği kaydedildi.

"Saldırıda bulunan bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yapılan operasyonda biri ağır olmak üzere 2 polis memuru yaralandı, çatışma esnasında 3 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı" ifadesine yer verilen açıklamada, örgüt mensuplarının olay yeri ve çevresinde lastik yakma şeklindeki eylemlerini sürdürdükleri, güvenlik güçlerince vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelik tedbirler alınmaya, müdahaleye ve operasyonlara devam edildiği vurgulandı.

Sayfa Yükleniyor...