Şırnak'ta 2 asker şehit oldu

Bestler Dereler'de dün çıkan çatışmalarda açılan ilk ateş sonucu 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı. Çatışmada güvenlik güçleri 7 teröristi öldürdü.

11.04.2009 - 10:07

Şırnak'ta 2 asker şehit oldu

Şırnak'taki çatışma haberi Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde duyuruldu.

Duyuruya göre, güvenlik güçleri dün akşam saat 20.20'de Bestler Dereler bölgesinde bir grup PKK'lı terörist ile karşılaştı.

Çıkan çatışmada, teröristler tarafından açılan ilk ateş sonucu piyade er Tuncay Türken ve Emre Anşin şehit oldu. Çatışmada 7 terörist öldürüldü.

TERHİSİNE 113 GÜN VARDI
21 yaşındaki Emre Anşin'in Ümraniye Yeni Çamlıca Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu apartmana dev Türk bayrağı asıldı. Sokak sakinlerinin de evlerinin pencere ve balkonlarını Türk bayraklarıyla donattıkları görüldü.

Şehit erin kardeşi Enis Anşin, "Her telefon görüşmemizde helallik isterdi. Terhisine de 113 günü vardı" dedi.

Şehit askerler yarın İstanbul'da toprağa verilecek. Şehit piyade er Tuncay Türken için Ataköy 5. Kısım Camisi'nde öğle namazının ardından, şehit piyade er Emre Anşin için de Selimiye Camisi'nde ikindi namazının ardından tören düzenlenecek.

Şehit erler, kılınacak cenaze namazlarının ardından Edirnekapı Şehitliği'nde toprağa verilecek.

ULUDERE'DE 1 ASKER YARALANDI
Uludere ilçesinde ise dağlık arazide bir grup terörist ile dün sabah saat 09.30'da çıkan çatışmada 1 asker yaralandı.

Bu arada, Tunceli ve Şırnak'ta bulunan teröristlerce tuzaklanmış 6 patlayıcı madde düzeneği ve 1 el bombası imha edildi. Ayrıca, Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerce tuzaklanmış 1 mayın bulundu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...