Şırnak'ta belediye binasındaki aramalar sırasında patlama

İçişleri Bakanlığı, Kanun Hükmünde Kararname’yle Şırnak Belediyesi’ne Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'nu atadı. Atamanın ardından güvenlik güçlerinin belediyede yaptığı arama esnasında binada bir patlama meydana geldi. Öte yandan Mardin'de teröristlerin yol kenarına tuzakladığı patlayıcı, polis aracının geçişinde infilak ettirildi, 3 polis yaralandı.

NTV Haber 05.11.2016 - 23:04

olay yeri.jpg

Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadirhan, hakkında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınmıştı.

Kadirhan'ın yerine Kanun Hükmünde Kararname ile Şırnak Vali Yardımcısı Bedirhanoğlu getirildi. Bu arada, atamanın ardından güvenlik güçleri belediyede arama başlattı. Bu aramalar sırasında belediyede bir patlama oldu.

Şırnak Valiliği, patlamanın teröristlerin daha önce yerleştirdiği patlayıcıdan kaynaklandığını açıkladı. Patlamada yaralanan bir güvenlik görevlisi tedavi altında.

MARDİN'DE SALDIRI: 3 POLİS YARALI 

Mardin'in Derik ilçesinde teröristler, patlayıcıyı zırhlı polis aracının geçişinde infilak ettirdi. Patlama nedeniyle yolda oluşan çukura giren zırhlı araçtaki 3 polis hafif yaralandı. Yaralı polisler tedaviye alındı.

Saldırının ardından kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Sayfa Yükleniyor...