Şırnak’ta bir uzman çavuş şehit

Şırnak'ın Uludere İlçesi Düğün Dağı bölgesinde operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 Uzman Çavuş şehit oldu.

21.04.2012 - 12:07

Şırnak’ta bir uzman çavuş şehit

Uludere ilçesinin Gülyazı köyü Kuzey Irak sınır bölgesinde operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine dün gece bir grup PKK'lı tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin de karşılık vermesiyle başlayan çatışma gece geç saatlere kadar sürdü.

Çatışmada açılan ilk ateşte bir Uzman Çavuş Kemal Aktay şehit oldu. Kobra helikopterlerinin havadan destek verdiği operasyon bölgesine Sikorsky helikopterleri ile jandarma komandolar indirilirken, Gülyazı jandarma karakolundan ise PKK'lıların kaçabileceği alanlara top atışları yapıldı. Kuzey Irak sınırının bir çok noktasında başlatılan hava destekli operasyonlara devam ediliyor.

BABA EVİNDE YAS
Şırnak Uludere'de teröristlerce döşenen mayına basması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Kemal Aktay'ın, Malatya'daki baba evinde yas var.

Uzman çavuş Kemal Aktay'ın (29), Uludere'de teröristlerce döşenen mayına basması sonucu şehit olduĞu haberi, Malatya'nın Doğanşehir ilçesine bağlı Günedoğru köyünde yaşayan ailesi ve akrabalarını üzüntüye boğdu.

İlçe Jandarma Komutan Vekili Astsubay Ahmet Karçak, acılı haberi anne Emine ve baba Yaşar Aktay'a verdi. Şehidin baba evinin önünde bir ambulans bekletilirken, Aktay ailesi akrabalarının ve köy halkının taziyelerini kabul etmeye başladı.

Baba Yaşar Aktay'ın metanetini korumaya çalıştığı, anne Emine Aktay ile diğer aile bireylerinin gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Öte yandan Aktay'ın baba evi ve bulunduğu sokağın Türk bayraklarıyla donatıldığı görüldü. 5 yıldır uzman çavuş olarak görev yaptığı belirtilen Kemal Aktay'ın, bekar olduğunu ve 3 kız kardeşi bulunduğu öğrenildi.

Bu arada, Doğanşehir Kaymakam Vekili İlhan Abay ve İlçe Emniyet Müdürü Abdulkadir Karakuş aileye taziye ziyaretinde bulundu.

Şehidin cenazesinin bugün memleketine getirileceği, ikindi namazına müteakiben cenazesinin toprağa verilmesinin planlandığı bildirildi.

BİR MAYIN İMHA EDİLDİ
Teröristlerce Şemdinli-Dereceki karayolu kenarında bir kayanın altına bırakılan anti tank mayını imha edildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, güvenlik güçlerinin Şemdinli-Derecik karayolunda yaptıkları yol emniyeti ve arama tarama faaliyeti sırasında yolun kenarındaki kayanın altında bir adet anti tank mayını tespit edildiği bildirildi.

Mayının güvenlik önlemleri altında uzman ekiplerce imha edildiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...