Şırnak'ta çatışma: 1 sivil hayatını kaybetti

Şırnak'ta garnizon komutanlığına saldıran PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 sivil hayatını kaybetti. 3 asker ile 4 sivil de yaralı.

Haberler - Anadolu Ajansı 27.08.2015 - 17:28

Şırnak'ta çatışma: 1 sivil hayatını kaybetti

Şırnak'ta PKK'lılar ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 sivil yaşamını yitirdi.

Cizre ilçesi'nde PKK'lılar garnizon komutanlığına farklı noktalardan ateş açtı.

Roketatar ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya güvenlik güçleri anında karşılık verdi.

Çıkan çatışmada 1 DEDAŞ görevlisi yaşamını yitirdi, 3 asker ve 4 sivil de yaralandı. Kaçan PKK'lıların yakalanması için operasyon başlatıldı.

Bitlis/Hizan
Bitlis/Hizan

BİTLİS'TE 6 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Bitlis'te, Hizan İlçe Jandarma Komutanlığına terör örgütü PKK mensuplarınca saldırı düzenlendi. Alınan bilgiye göre, terör örgütü mensuplarınca İlçe Jandarma Komutanlığına uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, biri ağır 4 asker yaralandı, 6 terörist etkisiz hale getirildi.

Yaralılar, askeri helikopterle Tatvan Asker Hastanesine kaldırıldı. Durumu ağır olan bir asker, ilk müdahalenin ardından Van'a sevk edildi. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

GÜMRÜKTE GÖREVLİ POLİSLERİ TAŞIYAN MİNİBÜSE SALDIRI

Iğdır'dan Dilucu Sınır Kapısı'nda görevli polisleri taşıyan minibüse, PKK'lı teröristler tarafından çapraz ateş açıldı. Saldırıda bir polis memuru omuzundan yaralandı. Koruma görevi yapan Özel Harekat Polisleri, teröristlere karşılık verince çatışma çıktı.

Salldırı, bugün saat 11.00 sıralarında Iğdır ile Nahcivan'a açılan Dilucu Sınır Kapısı arasında bulunan Taşburun Köyü yakınında meydana geldi. Iğdır'dan Dilucu'nda görevli 6 polis memurunu götüren minibüse, Taşburun Köyü yakınında bir grup PKK'lı tarafından ateş açıldı. Minibüste bulunan polis memurlarından O.Ş. yaralandı. Minibüse eşlik eden Özel Harekat polisleri, teröristlere karşılık verince çatışma çıktı.

Yaralı polis memuru ambulansla Iğdır Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Sayfa Yükleniyor...