Şırnak'ta şehit düşen polis toprağa verildi

Şırnak'ta kent merkezine teröristlerce düzenlenen saldırıda şehit olan polis İbrahim Engin toprağa verildi.

Haberler - Anadolu Ajansı 29.10.2012 - 14:01

Şırnak'ta şehit düşen polis toprağa verildi

Bir grup terörist tarafından dün akşam Şırnak'ta İl Emniyet Müdürlüğü lojmanları, askeri lojmanlar, valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü binalarına uzun namlulu silahlarla düzenlenen eş zamanlı saldırıda şehit olan polis memuru  İbrahim Engin'in, Toros Mahallesi'ndeki baba evine ve evin bulunduğu sokağa Türk bayrakları asıldı. Engin, bugün düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.

Şehit haberini alan mahalle sakinleri ve aile yakınları, evin önüne  gelerek aileye destek oldu.Taziye yerine gelen şehit yakınları Kürtçe ağıt yaktı. Bu sırada baygınlık geçiren şehit yakınlarına 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edildi. Şehidin eşinin, anne ve babasıyla birlikte bayram tatili için gittikleri Diyarbakır'ın Çermik ilçesinden Adana'ya gelmek için yola çıktıkları öğrenildi.

ÜÇ KARDEŞ POLİS
Diyarbakır nüfusuna kayıtlı İbrahim Engin'in 3 kardeşinin de polis memuru olduğu, Engin'in yaklaşık 4 ay önce Şırnak'a tayininin çıktığı öğrenildi.

Bu arada yaklaşık bir yıl önce evlenen Engin'in, eşinin hamile olduğu  belirtildi. Şırnak Valiliği, teröristlerce kent merkezinde düzenlenen saldırıda, valilik binasında bulunan polis noktasında görevli polis memuru İbrahim Engin'in şehit olduğunu bildirmişti. Engin, yaralı olarak kaldırıldığı Şırnak Devlet Hastanesi'nde şehit olmuştu.

TOPRAĞA VERİLDİ
Şehit Engin'in cenazesi, bugün Adana Asri Mezarlık morgundan alınarak Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi.

Burada düzenlenen törene, şehidin 2 aylık hamile eşi Merve, annesi İmran, babası Mustafa Engin  kardeşleri, yakın akrabaları ile Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, CHP Adana Milletvekili Turgay Develi, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Sezai Bostancı, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Murat Koç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, siyasi parti temsilcileri, askeri yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Şehidin hamile eşi Merve, eşinin şapkasını başına takarak, tabutuna sarılıp uzun süre gözyaşı döktü. Şehidin tabutu önündeki resmini eline alan Merve, ''Ben de polis olacağım, aşkım. Beni polis yapacaksın değil mi  aşkım. Sen cennete gittin, onlar ölecek. Hepimiz polis olacağız. Kurban olayım ben ona. Ben de vatan uğruna şehit olacağım, aşkım'' diyerek ağıt yaktı.

Kılınan namazın ardından şehit Engin'in cenazesi askerlerin omzunda cenaze arabasına taşındı. Törenin ardından şehit Engin'in cenazesi Kabasakal Mezarlığında gözyaşları içinde Toprağa verildi.

Sayfa Yükleniyor...