Şırnak’ta sigara kaçakçılarına operasyon

Şırnak kırsalında güvenlik güçlerinin ''dur'' ihtarına uymayarak, çatışmaya giren ve sigara kaçakçısı olduğu bildirilen 7 kişi yakalandı.

Anadolu Ajansı 13.03.2010 - 15:48

Şırnak kırsalında dün akşam keşif ve gözetleme faaliyeti yapan güvenlik güçleri, 7 kişinin görüntüsünün alınması üzerine bölgede operasyon başlattı.

Güvenlik güçlerinin ''dur'' ihtarına uymayan şahısların ateş açması üzerine yaşanan kısa süreli çatışmanın ardından 27 yaşındaki Kerem Gün yaralı, diğer 6 kişi ise sağ olarak ele geçirildi.

Güvenlik güçlerince hastaneye kaldırılan Kerem Gün yolda yaşamını yitirdi.

Şırnak Valiliği’den yapılan yazılı açıklamada, merkezin kırsal alanı dağlık arazi kesiminde dün saat 19.00 sıralarında keşif ve gözetleme faaliyeti icra eden unsurlar tarafından bir grubun görüntüsünün alınması üzerine, söz konusu grupla kısa süreli çatışma yaşandığı belirtildi.

Çatışmada, biri yaralı 7 kişinin ele geçirildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi;

''Yaralı Kerem Gün olay bölgesinden ana yola kadar yaya olarak getirilmiş ve doktor nezaretinde hastaneye sevk edilmiştir. Yaralı, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak, aynı gün saat 21.00 sıralarında vefat etmiştir. Olaya Şırnak Cumhuriyet Savcılığınca el konulmuş, soruşturmaya başlanmıştır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...