Şırnak'taki fotoğrafa soruşturma

Şırnak'ta öldürülen bir kişinin zırhlı araç arkasında sürüklendiği iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Konuyla ilgili Başbakan Davutoğlu'dan da bir açıklama geldi.

NTV Haber 05.10.2015 - 01:02

Şırnak'taki fotoğrafa soruşturma

İçişleri Bakanlığı, Şırnak'ta öldürülen bir kişinin, zırhlı araç arkasında sürüklendiği iddiası ile ilgili fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine soruştuma başlattı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "İddialar tüm boyutlarıyla araştırılacaktır" denildi.

"Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Terörle mücadelemiz hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde  kararlılıkla sürdürülecektir" vurgusu yapıldı.

"TASVİP ETMEK MÜMKÜN DEĞİL"

Konuyla ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'dan da bir açıklama geldi. Görüntüleri tasvip etmelerinin mümkün olmadığını belirten Davutoğlu, olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatların verildiğini bildirdi.

Başbakan Davutoğlu, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabından yaptığı açıklamada, söz konusu terör örgütü mensubuyla ilgili görüntüleri tasvip etmediğini ifade etti.

Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Bu olayla ilgili hukuki ve idari soruşturma için gerekli talimatlar verilmiştir. Bu son derece yanlış tavırlar her şeyden önce hukuk devleti kuralları içerisinde canlarını tehlikeye atarak terörle mücadele eden, bunu yaparken de bir tek sivilin bile zarar görmemesi için azami dikkat gösteren, bölge halkının güvenliği için gece gündüz görev yapan emniyet teşkilatımız tarafından kabul edilemez.

Terörle yürüttüğümüz mücadeleyi kararlılıkla sürdürürken, hukuki zemini ve meşruiyeti aşındırmaya yönelik bu tür davranış ve tutumlara müsamaha göstermeyeceğimizi milletimize taahhüt ediyorum. Türkiye, terör örgütünün her türlü barbarlığına karşın, terörle mücadelesini hukuk içinde yürütecektir."

Sayfa Yükleniyor...