İSTANBUL - Olay, saat 21.00 sıralarında Ümraniye Armağanevler Mahallesi, Havuz Sokak üzerinde meydana geldi.

Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi, Şişli'den makam aracıyla Ümraniye'deki evine geldi.

Dilekçi, araçtan inip binaya girerken, arkasından yaklaşan motosiklet kaskı giymiş bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırgan, Zabıta Müdürü'ne 2 el silahla ateş etti. Açılan ateş sonucu Atilla Dilekçi elinden ve diz kapağının altından yaralandı.

SALDIRGAN KAÇTI
Saldırgan olay sonrası kaçarken, Zabıta Müdürü makam aracıyla Ümraniye Özel Erdem Hastanesi acil servisine kaldırıldı. Olayı duyan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve Başkan Yardımcıları ile belediye çalışanları hastaneye akın etti.

Hayri İnönü
Hayri İnönü

"TEHDİTLER ALIYORDU"
Hayri İnönü, ziyaretin ardından gazetecilere şu açıklamayı yaptı:

"Tehdit ediliyordu zaten. Gerekli bildirimleri polise yapmıştık. Böyle bir şey beklenmiyordu tabii ki. Eski tabirle, Teksas değil, bizim müdürümüz işini takip eden bir kişi, demek ki fazla sıkıştırdı ki böyle şeyler yaptı. Daha önce de tehdit almıştı, onunla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Zaten saldırıyı gerçekleştiren kasklıymış galiba. Arkadan gelmiş, şoförüne de ateş etmiş ama onu vuramamış. Bir inşaat nedeniyle tehditler alıyordu. Biliyorsunuz, belli şeyleri sıkıştırınca böyle şeyler oluyor, böyle tehditler oluyor. Her isteyene istediğini yaptırmayınca, böyle şeyler oluyor. Başka bir hastaneye, karşı tarafa götürüyoruz. Durumu iyi, hayati bir durumu yok. Gayet iyi."

HASTANEDE EMİR SARIGÜL KARŞILADI
Dilekçi, Amerikan Hastanesi acil girişinde eski Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül ve Şişli Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri tarafından karşılandı. Elinden ve diz kapağının altından vurularak yaralanan Dilekçi'nin ambulanstan indirildiği sırada sağ elinin sargıda olduğu görüldü.