İstanbul Şişli'de 5 katlı bir evde yangın

Şişli  Halide Edip Adıvar Mahallesi'de 5 katlı binanın çatısında yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmaları devam ediyor.

DHA 29.09.2019 - 15:15

ŞİŞLİ YANGIN.jpg

Şişli’de 5 katlı bir binanın çatı katında yangın çıktı. Alevlere ilk müdahaleyi yangın tüpü ile vatandaşlar yaparken, mahalle sakinleri sokağa döküldü.

Saat 13.00 sıralarında Dedeoğlu Sokak'ta 5 katlı bir binanın çatı katından dumanlar yükselmeye başladı. Kısa sürede büyüyen yangın çatıyı sardı.

Yangını gören çevredeki vatandaşlar durumu polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi.

Alevlere ilk müdahaleyi de yangın tüpü ile vatandaşlar yaptı. Yangını gören bazı vatandaşlar, binanın 5’inci katına çıkarak apartman içerisinde bulunan yangın tüpleriyle alevlere müdahale etti.

Yangının olduğu dairenin bir alt katında bulunan yaşlı bir kişinin tahliyesine yardım eden vatandaşlar, ayrıca bir kedinin dumandan etkilenmemesi içinde sahibine yardımcı oldu.

İtfaiye ve polis ekipleri herhangi bir olumsuzluk oluşmaması için sokak üzerine güvenlik şeridi çekti.

Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, mahalle sakinleri sokağa döküldü. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede kontrol altına alındı. 

İLK MÜDAHALE VATANDAŞTAN 

“Yangının diğer dairelere sıçramasını önledim” diyen Abdürrahim Baykal, “Ben de motosiklet vardı, dumanları görünce direkt buraya geldim.

Apartmandaki komşuların kapısını çalarak kimsenin olup olmadığını kontrol ettim. Üst kata çıktım, yangın tüpü gördüm, yangının yan dairelere sıçramasını engelledim.

Yangına bina içerisinde bulunan yangın tüpleriyle müdahale ettim, 2 tüp sıktım. Daha fazla dayanamadık, dumandan etkilenince çıktık” dedi.

Sayfa Yükleniyor...