Davutoğlu'dan CHP'ye Şişli eleştirisi: Paralel belediye oluşmuş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP ve lideri Kılıçdaroğlu'nu Şişli Belediyesi'nde yaşananlar üzerinden eleştirdi.

Haberler - ntv.com.tr 24.12.2014 - 13:54

Davutoğlu'dan CHP'ye Şişli eleştirisi: Paralel belediye oluşmuş

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Edirne'de düzenlenen AK Parti genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.

Konuşmasında Şişli Belediyesi'nde yaşananlar üzerinden CHP'ye yüklenen Davutoğlu, "Belediye içinde bir paralel yapı oluşmuş" ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nun " dış politikada yalnızlaşıyor" sözlerini hatırlatarak Büyük düşünmek zor ama bari Şişli ölçeğinde düşün. Orayı bir çöz, sonra gel karşımıza konuş" diye konuştu.

Başbakan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Hani birileri TÜrkiye yalnızlaşıyor diyor. Onların takip etmekle bile yorulduğu, özellikle Kılıçdaroğlu'nun, bir dönem yaşadık. Papa'nın da aralarında olduğu birçok lider Türkiye'ye geldi. Bu 2-3 haftalık bir program. Bu nasıl bir yalnızlık.

İlçe başkanlarına bile sözü geçmeyen biri bizi yalnızlıkla itham ediyor. Türkiye yanlış iş yapmaz. İnsan onuruna aykırı hiçbir yerde durmaz. Yanlış bir yerde durmaktansa başı dik yalnız durmayı tercih ederiz. Biz başımızı eğmediğimiz için herkes bize gelir gelmeye de devam edecek.

Nasıl yalnızlık ki listeyi oluşturmakta zorluk çekiyoruz. Ocak'ta Avrupa'da çok yoğun temaslarımız olacak. Dış politikada son derece tempolu bir dönem geçirdik. Bizim bütün bu tempoda muhalefet partileriyle uğraşacak vaktimiz yok. Onlarsa sürekli bizle uğraşıyor.

Ben Kılıçdaroğlu'na birçok kere söylediğim, yaptığım çağrıyı buradan da yapıyorum: Biraz büyük düşün. Büyük düşünmek zor ama bari Şişli ölçeğinde düşün. Bırak Türkiye ölçeğini, bırak dünya ölçeğini bari Şişli ölçeğinde düşün. Bir ilçe ölçeğinde orayı bir çöz, sonra gel karşımıza konuş.

Ama orayı çözmezsen karşımızda konuşamazsın. Gözümüzün önünde Şişli'de bir hanedanlık gibi bir yapı kurulmuş. Bir CHP milletvekili 'babadan oğlula geçen belediye başkanlıkları' kurulmuş diyor. Bu yüzden de disiplin kuruluna gidiyor.

Belediyenin içinde bir paralel belediye oluşmuş belediyenin içinde. Yaşanabilecek bütün çekişmeler yaşanıyor, tehdit, şantaj...

Bütün bu hastalıklar Şişli'de yaşanırken, Kılıçdaroğlu büyükşehirleri nasıl idare ediyorsak Türkiye'yi de öyle idare ederiz demiştir. Allah muhafaza eylesin."

Sayfa Yükleniyor...