Şişli'de zabıta memurlarına rüşvet gözaltısı

İstanbul Şişli'de bir inşaat firması yetkilisinden rüşvet istedikleri öne sürülen 2 zabıta memuru, suçüstü yakalandı.

Anadolu Ajansı 18.08.2018 - 15:52 | Son Güncelleme : 18.08.2018 - 15:53

Şişli'de zabıta memurlarına rüşvet gözaltısı

İstanbul Şişli'de 15 Ağustos'ta Dolapdere Caddesi üzerindeki bir inşaat şirketinin yetkilisi Y.G. Şişli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görevli 2 zabıta memurunun kendisinden bir süredir rüşvet aldıkları gerekçesiyle polise şikayette bulundu.

Emniyetteki şikayetinde zabıta memurlarına eksiklerinin olmadığını söylediğini, zabıta memurlarının ise kendisine, "Biz bir şey buluruz. Sen rahat ol" dediklerini, bu çerçevede zabıtalara 45 gündür yaklaşık 22 bin lira verdiğini ileri süren Y.G., zabıta memurlarının son olarak 2 bin lira daha isteyince durumu polise bildirdiğini ifade etti.

Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği Memur Suçları ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. İnşaat firması yetkilisi Y.G. ile görüşen ekipler, zabıta memurlarına istediği parayı vereceğini söyleyip, belirledikleri yerde buluşmasını istedi.

Beşiktaş'ta 17 Ağustos'ta bir kafede buluşan inşaat firması yetkilisi Y.G. ile zabıta memurlarını takibe alan polis, parayı alan zabıta komiseri T.K. (56) ve zabıta memuru B.Y.'yi (26) suçüstü yakaladı.

Şüphelilerin üst aramasında önceden seri numaraları alınan 2 bin lira ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Çağlayan Adliyesi'ne adliyeye sevk edildi.

Sayfa Yükleniyor...