Şişli’deki fuhuş baskını 15 polisi görevden etti

İstanbul’un Şişli ilçesinde fuhuş yapıldığı belirlenen masaj salonlarına yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 63 kişi adliyeye sevk edildi. Rüşvet aldıkları belirlenen 15 polis açığa alındı.

Anadolu Ajansı 28.12.2011 - 12:16

Şişli’deki fuhuş baskını 15 polisi görevden etti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen 2 ayrı mektupta, Şişli'de masaj salonu adı altında faaliyet gösteren bazı işyerlerinde fuhuş yapıldığı ve bazı kamu görevlilerinin de bu iş yerlerinden rüşvet aldıkları belirtildi.

Bunun üzerine kişilere yönelik sürdürülen 13 aylık teknik ve fiziki çalışmaların ardından Şişli'de 24 Aralık’ta masaj salonu adı altında faaliyet gösteren 7 ayrı işyeri ile bunlarla bağlantılı çeşitli adreslere yönelik eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Operasyonlarda 15'i polis, 4'ü zabıta, 1'i doktor olmak üzere suç örgütü yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 63 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında, masaj salonlarında çalışan 33 masöz ve 18 müşterinin de ifadelerine başvuruldu.

Bu kişilerin üzerlerinde, ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, müşterilerin irtibat ve meslek bilgilerini içeren ajandalar, telefon fihristi, bilgilerin arşivlendiği çok sayıda CD, 5 adet kamera düzeneği, çok sayıda condom ile 3 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

15 POLİS AÇIĞA ALINDI
Gözaltına alınanlar arasında bulunan 15 polis memuru, açığa alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 63 kişi, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, üye olmak, fuhuş için yer temin etmek, fuhşa aracılık ve rüşvet'' gibi suçlardan haklarında yasal işlem yapılmak üzere adliyeye sevk edildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...