Sivas-Malatya karayolu ulaşıma açıldı

Kar ve buzlanma nedeniyle 10 TIR'ın kalması sonucu ulaşıma kapatılan Sivas-Malatya karayolunda ulaşım kontrollü olarak sağlanmaya başlandı.

Anadolu Ajansı 14.12.2010 - 12:01

Sivas ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı, bazı bölgelerde ulaşımda aksamalara yol açıyor.

Sivas-Malatya karayolunun Yağdonduran rampasında ağır tonajlı 10 aracın kalması nedeniyle ulaşıma kapatılan karayolunda kalan araçların ekiplerin çalışması sonucu kurtarılması üzerine ulaşım kontrollü olarak sağlanmaya başlandı.

Kar ve tipinin etkili olduğu karayolunda zincirsiz araç geçişine ise izin verilmiyor.

Bu arada Sivas-Malatya karayolunun Kangal-Hekimhan bölümündeki Abdalboğan mevkisinde de kayan 3 tır yolun bir bölümünü kapadı. Bu istikamete de hem Kangal'dan, hem de Hekimhan'dan zincirsiz ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmiyor.

Sivas-Malatya karayolunun Halep Köprüsü mevkisinde de bir aracın devrildiği ve yola mazot akıttığı, bu nedenle bu güzergahta da trafik güvenliği açısından araçların geçişine izin verilmediği belirtildi. Ayrıca Sivas'ın Şarkışla ilçesi ile Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesi arasındaki bağlantıyı sağlayan yol, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşıma kapatıldı. Şarkışla istikametinden bölgeye araç geçişine izin verilmiyor. Şarkışla-Pınarbaşı yolunun 17. kilometresinde de bir tırın yolda kaldığı öğrenildi.

Sivas-Tokat karayolunun Çamlıbel, Sivas-Erzincan karayolunun Kızıldağ, Zara-Suşehri yolunun Geminbeli mevkilerinde de ulaşımın güçlükle sağlanıyor.

Kar ve tipinin etkili olduğu anlarda, özellikle rampalara zincirsiz ve kar lastiği bulunmayan küçük araçlar ile ağır tonajlı araçların geçişine izin verilmediğini bildiren yetkililer, sürücüleri buzlanmanın ve tipinin etkili olduğu bölgelerde dikkatli araç kullanmaları uyarısında bulundu.

Öte yandan Sivas Valiliği Kriz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, 5'i merkeze bağlı olmak üzere il genelinde toplam 73 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için İl Özel İdaresi ekiplerinin çalışmalarını sürdürüyor.

Suşehri-Refahiye ayrımı İmranlı il yolu da kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...