İlişkili Haber

Sivas 5. Piyade Eğitim Komutanlığı'nda vatani görevini yapan 31 asker öğle saatlerinde karın ağrısı rahatsızlığı yaşadı.

Bunun üzerine askerler komutanları nezaretinde gruplar halinde Numune Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Gıda zehirlenmesi şüphesi ile yapılan muayenelerde herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadı. Kontrolden geçirilen askerler taburcu edilerek birliklerine döndü.

BAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Sivas'ta 31 askerin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurduğu iddiasına ilişkin yapılan açıklamada, hastanede yapılan fiziki muayene ve laboratuvar sonuçlarına göre mikrobiyolojik bir bulguya rastlanmadığı, olaya ilişkin sürecin yakinen takip edildiği ve konuyu incelemek üzere 3 müfettişin görevlendirildiği bildirildi.

Konuyla ilgili olarak Sivas Valiliği de yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz 5. Piyade Eğitim Komutanlığı'nda vatani görevini yapan 31 askerimiz öğlen saatlerinde gastroenterit ve karın ağrısı şikayeti ile Numune Hastanesi Acil Servisi'ne müracaat etmiştir. Yapılan muayene ve tetkikler sonucundan mikrobiyolojik bir etkene rastlanmamıştır. Askerlerin tamamı yapılan muayene ve tetkik sonucundan olumsuz bir bulguya rastlanmaması sonucu taburcu edilmiştir. İdari tahkikat devam etmektedir."