Sivas'ta araba rüzgarla çalıştı

Toz bulutu-yağmur birleşmesinin çamur yağışına neden olduğu Sivas'ta, şiddetli rüzgar nedeniyle hareket eden araç da 100 metre sonra durabildi.

Anadolu Ajansı 21.05.2009 - 20:01

Sivas'ta araba rüzgarla çalıştı

Sivas'ta etkili olan toz bulutu yağmurla birleşince çamur yağdı.

Alınan bilgiye göre, kent merkezinde gün boyu etkili olan toz bulutu, bölgede görüş mesafesinin azalmasına ve hava kirliliğine yol açtı. Toz bulutu nedeniyle gökyüzünün kızıl bir renk aldığı görüldü.

Şehrin üzerini kaplayan toz bulutu, daha sonra yağmurla birleşince kente bir süre çamur yağdı. Yağış dolayısıyla, araçların, iş yerlerinin ve evlerin camları çamur lekesiyle kaplandı.

Şiddetli rüzgarın da etkili olduğu kentte kısa bir süre de dolu etkili oldu. Şiddetli rüzgar nedeniyle bazı ağaçların dalları kırıldı, kentin işlek caddelerinde direklere asılı bazı bayraklar ve pankartlar da yere düştü.

Öte yandan, şiddetli rüzgarın etkili olduğu anlarda, kentin rakımı yüksek semtlerinden Fatih Mahallesi Türkiş Bloklarında bir apartmanın önünde park halindeki 58 FL 711 plakalı transit tipi araç, bir anda geriye doğru hareket etti.

Araç, apartmanın yaklaşık 100 metre gerisindeki kapalı halı sahanın duvarına çarparak durabildi. Devrilme riski bulunan araç, çekici yardımıyla bulunduğu yerden çıkarıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...