Sivas'ta F-4 tipi askeri uçak düştü

Sivas'ın Kangal ilçesi yakınlarında F-4 tipi askeri uçak düştü. Yaralı kurtulan pilotlar Binbaşı Serdar Çeliker ve Yüzbaşı Fatih Tüm tedavi altına alındı.

NTV Haber 30.09.2013 - 15:52

Sivas'ta F-4 tipi askeri uçak düştü

F-4 tipi uçak Kangal ilçe merkezine 3 kilometre uzaklıkta TOKİ konutlarının yanındaki boş araziye düştü.

Paraşütle atlayan pilotlar Binbaşı Serdar Çeliker ve Yüzbaşı Fatih Tüm yaralı kurtuldu. Pilotlara ilk müdahaleyi çevredekiler yaptı.

Arama-kurtarma ekipleri uçağın enkazına ulaştı. Bölgede arama-tarama çalışması başlatıldı.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA
Genelkurmay Başkanlığı, düşen uçağın pilotlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"7'nci Ana Jet Üs Komutanlığı/Malatya'dan, 30 Eylül 2013 günü saat 15.00'de, planlı keşif eğitim uçuşu için kalkış yapan 173'üncü Filoya ait bir adet RF-4E keşif uçağı saat 15.22'de Sivas/Kangal-Emir köyünün 5 kilometre batısında henüz bilinmeyen bir nedenle düşmüş, olayda her iki pilot da uçaktan paraşütle atlamış ve sağ olarak kurtulmuşlardır. Pilotların hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Gerekli idari ve adli işlem başlatılmıştır."

SİVAS VALİ VEKİLİ'NDEN AÇIKLAMA
Sivas Vali Vekili Mustafa Aydın da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kangal ilçesi yakınlarında saat 15.15 civarında F-4 tipi askeri uçağın düştüğünü belirterek, "Uçakta bulunan 2 pilot paraşütle atlamışlar. İki pilotumuz yaralı olarak hastaneye naklediliyor. İlçe kaymakamımız, sağlık müdürümüz olay yerinde" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...