Sivas'ta kayıp olarak aranan çocuk bulundu

Sivas'ta kayıp ihbarı yapılan 13 yaşındaki Mehmet Demir bulunarak ailesine teslim edildi.

Haberler - İHA - Anadolu Ajansı 03.08.2022 - 13:32

Sivas'ta kayıp olarak aranan çocuk bulundu

Diyarbakır'dan çobanlık yapmak için ailesiyle 'a giden Mehmet Demir'in (13) Serpincik köyü civarındaki evlerine dönmemesi üzerine ailesi, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak kayıp ihbarında bulundu.

Bölgeye AFAD, jandarma ve gönüllü arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, Serpincik Gölü başta olmak üzere bölgede arama yaptı. Aramada jandarma iz takip köpeği Peron da kullanıldı.

Kaybolan Demir'in kardeşi Miran Demir, ağabeyinin oyun oynarken yanlarından uzaklaştığını ve dün geceden bu yana kendisinden haber alamadıklarını söyledi.

GECEYİ CAMİDE GEÇİRMİŞ

AFAD ve jandarma ekiplerinin Demir'in kaybolduğu bölgede arama yaptığı sırada kayıp çocuğun kent merkezinde olduğu yönünde bilgi geldi. Ekipler, Mehmet Demir'i İnönü Caddesi'nde gezinirken bularak ailesine teslim etti.

Mehmet Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, sıkıldığı için gezmek üzere il merkezine geldiğini ve geceyi bir camide geçirdiğini söyledi.

Baba Ercan Demir de çocuğunu arama çalışmasına katılan ekiplere teşekkür etti. Oğlunun bulunmasından mutlu olduğunu belirten Demir, "Devletimiz sağ olsun var olsun. Dağlarda her yerde aradılar, evden kaçmış, çarşıya gelmiş" dedi.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...