Sivas'ta 2 günlük bebeği önce fare zehiri içirip ardından benzin döküp yakarak öldürdüğü ileri sürülen M.Ö. (31) ile eşi T.Ö. (23) tutuklandı.

Divriği ilçeci Beştepe mevkisinde yakılmış bir erkek bebek cesedi gören çoban, jandarmaya haber verdi. Jandarma ekiplerinin yaptıkları kontrolde, bebeğin benzin dökülerek yakıldığı belirlendi.

Ceset, incelemelerin ardından otopsi için Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna kaldırıldı.

Çobanın verdiği bilgiler doğrultusunda, şüpheli kamyon şoförü 31 yaşındaki M.Ö., bir halı sahada maç izlediği sırada yakalandı. M.Ö'nün eşi ev hanımı T.Ö. de gözaltına alındı.

Şüpheliler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Onur Altınışık'a ifade veren M.Ö. ve T.Ö'nün tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi mahkemece tutuklanan şüpheliler, Sivas E Tipi Kapalı Ceaevine gönderildi.

'İKİNCİ ÇOCUK İSTEMİYORUZ'
M.Ö'nün ifadesinde, 1 yaşında kızlarının bulunduğunu ve ikinci çocuğu istemediklerini dile getirdiği belirtildi.

Cinayeti itiraf eden şüphelinin, önceki gün Sivas'ta dünyaya gelen bebeği ilçeye götürdükleri sırada fare zehiri içirdiğini anlattığı kaydedildi. Şüphelinin, bebeğin ölmemesi üzerine, eşi T.Ö'yü eve bırakıp Beştepe mevkisine geldiğini ve bebeği üzerine benzin dökerek yaktığını beyan ettiği bildirildi.

T.Ö'nün de ilk 6 ay eşinden ve yakınlarından gizlediği hamileliğinin ortaya çıkmasından sonra kürtaj yaptırmak istediklerini ancak yasal sınır aşıldığından bunu gerçekleştiremediğini söylediği öğrenildi. Bebeğini düşürmek için kendisini yerden yere attığını, yüksek yerlerden atladığını ve ağır yük taşıdığını dile getiren T.Ö'nün, bunu başaramadığını kaydettiği belirtildi.

Çiftten ve bebekten alınan DNA örneklerinin inceleneceği bildirildi.