Siverek'te yapılan kazıda kemikler ve tünel bulundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Adnan Menderes Bulvarı'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan alt yapı kazı çalışmaları sırasında kemik parçaları ve tünel bulundu.

Haberler - İHA 29.05.2016 - 20:17 | Son Güncelleme : 30.05.2016 - 00:21

Siverek'te yapılan kazıda kemikler ve tünel bulundu

Şanlıurfa’da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen alt yapı çalışmaları sırasında Adnan Menderes Bulvarı'nda kazı çalışması başlatıldı. Sabah saatlerinde başlayan kazılarda kemik parçalarına ve 4 metre genişliğinde bir tünele rastlandı.

ÇALIŞMALAR DURDURULDU

Yapılan kazıda kemiklerin çıkması üzerine çalışmalar durduruldu. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Kemiklerin toplu mezara ait olabileceği ihtimali üzerine çevre güvenliği alınarak olay yeri inceleme ekipleri çalışma başlattı. 

Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı'nın talimatları üzerine olay yeri inceleme ekipleri kemiklerden parçaları delil torbasına koyarak Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. Yapılacak inceleme sonrasında toplu mezar olup olmadığı anlaşılacağı belirtildi. Kemik parçalarının bulunduğu bölgede ayrıca 4 metre genişliğinde bir tünel bulundu.

Tünelin çökme ihmali olması nedeniyle içine girilmedi. Vatandaşların bazıları tünelin çok eski yıllarda su tüneli olarak kullanıldığını ifade ederken, bazıları Asurlular döneminden kalma tarihi Siverek Kalesi'yle bağlantısı olabileceğini savundu.
Cumhuriyet savcısının talimatıyla Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek sonuca kadar bölgedeki kazı çalışmaları durduruldu. Tünelin üstü toprakla kapatıldı.

Sayfa Yükleniyor...