Sivil polisleri “Abi gelin, oyun var” diye içeri çağırdılar, 228 bin 954 lira ceza yediler

İstanbul'un Kağıthane ilçesinde, ihbar edilen bir kıraathaneye sivil polis baskın düzenledi. Baskında yakalanan şahıslar, “Abi gelin. Oyun var içeride" diyerek polisleri içeriye davet etti. Polis ekipleri, yasağı ihlal eden şahıslara 228 bin 954 lira ceza kesti.

Haberler - İHA 26.04.2021 - 10:36 | Son Güncelleme : 26.04.2021 - 10:39

Sivil polisleri “Abi gelin, oyun var” diye içeri çağırdılar, 228 bin 954 lira ceza yediler

'da Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, corona virüs salgını denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamasına kurallara uymayan kişilerin toplandıkları kıraathaneleri denetlendi. Kıraathanelerde toplanan şahısların sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarını hiçe sayması pes dedirtti.

POLİSLERİ “ABİ GELİN, OYUN VAR” DİYEREK DAVET ETTİLER

Yapılan ihbar üzerine baskın düzenlenen bir kıraathanede yakalanan şahıslar, “Abi gelin. Oyun var içeride" diyerek polisleri adrese davet etti.

Polislerin girdiği adreste 8 kişinin içeride olduğunu ve yuvarlak masa etrafında oturan dört kişinin kumar oynadığını tespit edildi. Masa üzerinde ise 550 lira kumar parası ve iskambil kağıtları ile oyun pulları muhafaza altına alınırken, 8 kişiye idari para cezası uygulandı. Yasa dışı kumar oynayan dört kişi ise gözaltına alındı.

KURAL TANIMAZLARSA 228 BİN 954 LİRA CEZA

Öte yandan Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gürsel Mahallesi, Harmantepe Mahallesi, Hürriyet Mahallesi ve Merkez Mahallesi'nde denetlenen 4 adreste sokağa çıkma kısıtlamasını, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını ihlal eden 66 kişiye "Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'na Muhalefet" suçundan toplamda 228 bin 954 lira idari para cezası uyguladı. Ruhsatsız olduğu ortaya çıkan 4 mekan da Kağıthane İlçe Zabıta Müdürlüğü Ekipleri tarafından mühürlenerek faaliyetlerine son verildi.

Sayfa Yükleniyor...