Osman Baydemir: Siyasetçi, dilediği yerde fikrini ifade edebilmeli

HDP Sözcüsü Baydemir, Adalet Bakanı Bozdağ'ın, Almanya'daki toplantısının iptal edilmesine ilişkin "Siyasetçi, dilediği yerde, dilediği fikrini ifade edebilmelidir. Fikrinden dolayı engellenmemeli, yasaklanmamalı, ötekileştirilmemelidir" dedi.

Anadolu Ajansı 03.03.2017 - 13:26 | Son Güncelleme : 03.03.2017 - 13:47

Osman Baydemir: Siyasetçi, dilediği yerde fikrini ifade edebilmeli
Arşiv

HDP Sözcüsü ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında konuştu.

Baydemir, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın Almanya'daki Türklerle toplantısının Alman makamları tarafından iptal edilmesine ilişkin şunları söyledi:

"Siyasetçi, dilediği yerde, dilediği fikrini ifade edebilmelidir. Fikrinden dolayı engellenmemeli, yasaklanmamalı, ötekileştirilmemelidir. Ben şimdi sorarım; bu ülkede fikirlerini özgürce ifade edebilen insanların başına ne geliyor Sayın Adalet Bakanı da Sayın Cumhurbaşkanı da Sayın Başbakan da Sayın Selahattin Demirtaş da Sayın Kılıçdaroğlu da Sayın Bahçeli de bu ülkenin her karış toprağında veya dünyanın her yerinde sevenleriyle kitlesiyle buluşabilmelidir.

Siz kendi ülkenizde bunu halka vermezseniz eleştirileriniz havada kalır. Bunun bir empati kurmaya vesile olmasını diliyorum. Bunu da bir iç siyaset malzemesi olarak kullanacaklardır, referandumun bir malzemesi olarak kullanacaklardır. Bunu yapmayın, bunun hiç kimseye faydası olmayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...